تکلیف مجلس به بانک‌ها برای حمایت از واحدهای تولیدی

بانك

نمایندگان مجلس شورای اسلامی برای حمایت از واحدهای تولیدی و تسهیل در وصول مطالبات سررسید گذشته بانک‌ها تکالیفی برای بانک مرکزی تعیین کردند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه) با تصویب ماده 8 لایحه رفع موانع تولید مقرر کردند به منظور کمک به تأمین نقدینگی برای حمایت از واحدهای تولیدی کالا و خدمت و تسهیل در وصول مطالبات سررسید گذشتة بانکها و یا مؤسسات مالی و اعتباری دارای مجوز از این واحدها، به یکی از روشهای زیر عمل می‌شود:

الف: بانک مرکزی مکلف است از طریق کلیه بانک‌ها و موسسات اعتباری دولتی و خصوصی عامل در صورت درخواست متقاضی، متناسب با بازپرداخت هر بخش از تسهیلات پرداختی به واحدهای تولیدی، نسبت به آزادسازی وثیقه‌های مازاد و یا تبدیل وثیقه متناسب با میزان باقیمانده تسهیلات اقدام نماید. انتخاب وثیقه باقیمانده جهت تضمین با بانک است.

ب: دریافت وکالت بلاعوض از تسهیلات‌گیرندگان و وثیقه‌گذاران بابت وثائق در رهن بانک‌ها و موسسات اعتباری دولتی و خصوصی ممنوع است و وثیقه‌گیرندگان موظفند در قالب قراردادهای منعقده یا سایر طرق قانونی نسبت به اجرا گذاشتن وثیقه‌ها عمل نمایند.

انتهای پیام

کد N652110