نایب رئیس مجلس: مبلغ 4.1 میلیارد دلار برداشت‌شده از صندوق توسعه، خرج پروژه‌های عمرانی شد

مجلس نهم,محمد حسن ابوترابی

فارس نوشت:

نایب رئیس اول مجلس اعلام کرد طبق اعلام کمیسیون برنامه و بودجه، مبلغ برداشت شده 4.1 میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی صرف پروژه‌های عمرانی شده است نه هزینه‌های جاری.

مهدی عیسی‌زاده نماینده مردم میاندوآب در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه در صحن علنی در اخطاری با استناد به اصل سوم قانون اساسی با اشاره به سخنان روز گذشته غلامرضا کاتب سخنگوی کمیسیون بودجه، گفت: آقای کاتب گفت که مبلغ 4.1 میلیارد دلار برداشت‌شده از صندوق توسعه ملی در امور عمرانی مناطق مختلف صرف شده است.

او گفت: من به عنوان نماینده آذربایجان غربی عرض می‌کنم که از این مبلغ 4.1 میلیارد دلار برداشت‌شده ریالی در طرح‌های عمرانی دارای 25 تا 30 درصد پیشرفت در استان ما هزینه نشده است، اگر دولت صدای من را می‌شنود بیاید و در این زمینه پاسخ دهد. این مبلغ در مناطق ما صرف نشده است.

عیسی‌زاده در ادامه در تذکری به هیأت رئیسه مجلس یادآور شد: بنده از دوره هشتم از وزرای راه، نیرو و نفت سؤال دارم و هنوز هم این سؤال ادامه دارد اما هیأت رئیسه محترم اجازه طرح سؤال در صحن علنی را نداده است و حتی در کمیسیون‌ها نیز مطرح نشده است.

او با بیان اینکه وقتی این بی‌عدالتی‌ها را از هیأت رئیسه می‌بینیم به چه کسی باید گلایه کنیم، ادامه داد: تدبیری بفرمایید که این سؤالات ما که انباشته شده، مورد رسیدگی قرار گیرد و در صحن مطرح شود.

در ادامه این جلسه حجت‌الاسلام محمدحسن ابوترابی‌فرد نایب رئیس اول مجلس که در غیاب لاریجانی ریاست جلسه علنی را بر عهده داشت، در پاسخ به این اخطار عیسی‌زاده توضیح داد: اخطار نخست شما راجع به دستور نبود اما در مورد تذکر دوم‌تان پیگیر خواهیم شد و به روند تسریع بررسی سؤالات شما کمک خواهیم کرد.

او همچنین با اشاره به تذکر اول عیسی‌زاده گفت: دوستان کمیسیون بودجه اظهار داشتند که این منابع در مصارف عمرانی هزینه شده است نه در هزینه‌های جاری از جمله حقوق و دستمزد و معنای آن این نیست که در همه استان‌ها به طور خاص هزینه شده باشد و ارزیابی کمیسیون نیز این است که مبلغ یادشده به بودجه‌های عمرانی اختصاص یافته است.

 


23231

 

کد N652056