پاکستان خطرناک‌ترین کشور برای خبرنگاران در سال 2014

فدراسیون بین المللی خبرنگاران با اعلام اینکه تنها در سال 2014، 14 خبرنگار در پاکستان کشته شدند، این کشور را به عنوان خطرناک‌ترین کشور برای خبرنگاران معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، فدراسیون بین‌المللی خبرنگاران اعلام کرد: مجموعه خبرنگاران کشته شده که در سال 2014 هدف کشتارهای هدفمند، بمب‌گذاری و یا تیراندازی قرار گرفتند به 118 تن افزایش یافت. این در حالی است که سال 2013 این آمار 105 تن بود.

طبق گزارش فدراسیون بین المللی خبرنگاران که خود را بزرگترین نهاد خبرنگاران جهان می‌داند، 17 خبرنگار دیگر در اثر حوادث بلایای طبیعی در حین انجام وظیفه کشته شدند. پس از پاکستان سوریه قرار دارد که در سال 2014، 12 خبرنگار در آنجا کشته شدند. 9 خبرنگار نیز در فلسطین و افغانستان جان خود را از دست دادند.

طبق آمار این فدراسیون موسوم به آی اف جی (IFJ) هشت خبرنگار نیز در سال 2014 در عراق و اوکراین کشته شدند. در میان کشته شدگان، خبرنگاران آمریکایی به نام "جیمز فولی" و "استفان ساتلوف" بودند که هر دو به دست داعش سرشان بریده شد. آمار آی اف جی نشان دهنده رشد تهدیدها علیه حرفه روزنامه نگاری است و این فدراسیون از دولت‌ها درخواست کرد تا حفظ جان خبرنگاران را در اولویت قرار دهند.

انتهای پیام

کد N651939