نماینده فلسطین در سازمان ملل:

شورای امنیت در عمل به تعهدات خود در قبال مردم فلسطین باردیگر شکست خورد

سیاسی

نماینده فلسطین در شورای امنیت با تاکید بر لزوم تحرکات بین المللی درخصوص پایان اشغالگری رژیم صهیونیستی اعلام کرد که شورای امنیت هنوز برای انجام تعهدات خود در قبال فلسطین آماده نیست.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الیوم السابع، «ریاض منصور» نماینده فلسطین در سازمان ملل در واکنش به تصویب نشدن  طرح فلسطین در شورای امنیت اعلام کرد که شورای امنیت بار دیگر در عمل به تعهدات خویش در قبال فلسطینیها شکست خورد و نتایج رای گیری در نشست شب گذشته نشانگر آن است که شورای امنیت هنوز در انجام مسئولیتهای خود در قبال اتخاذ راهکارهای عادلانه درخصوص فلسطین آمادگی لازم را ندارد.

منصور تاکید کرد که فلسطین در حال بررسی اقدامات دیگری در این زمینه است.

 وی همچنین تصریح کرد: هم اکنون زمان آن فرا رسیده که شاهد تحرکات جدی بین المللی درخصوص پایان اشغالگری اسرائیل باشیم چرا که مردم فلسطین بار سنگینی را در این خصوص به دوش می کشند.

شایان ذکر است، طرح پیشنهادی فلسطین مبنی بر توقف اشغالگری اسرائیل در اراضی فلسطینی در شورای امنیت نیمه شب گذاشته به رای گذاشته شد و از میان 15 کشور، هشت کشور از جمله فرانسه و چین رای مثبت، آمریکا و استرالیا رای منفی و پنج کشور از جمله انگلیس به این طرح رای ممتنع دادند.