انجمن حقوق بشر پاکستان بازداشت علی سلمان را "ترور" روند سیاسی بحرین خواند

بحرين

انجمن حقوق بشر پاکستان در کنفرانسی مطبوعاتی بازداشت علی سلمان را محکوم و هدف آن را نابودی و ترور روند سیاسی بحرین توصیف کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت مرآة البحرین، انجمن حقوق بشر پاکستان در کنفرانسی مطبوعاتی در اسلام آباد با محکومیت بازداشت علی سلمان، دبیرکل جمعیت الوفاق بحرین (بزرگترین گروه شیعه مخالف این کشور) در بیانیه‌ای خواستار آزادی فوری علی سلمان که رهبری بزرگترین گروه سیاسی بحرین را برعهده دارد و آزادی تمامی زندانیان سیاسی این کشور شدند.

در این کنفرانس مطبوعاتی جمعی از اعضای پارلمان و علمای دینی، چهره‌های حقوقی و خبرنگاران این کشور حضور داشتند.

افراد شرکت کننده در این کنفرانس بازداشت سلمان را نقض قوانین بین‌المللی و حتی قوانین کشور بحرین دانستند و هدف از این اقدام تنها شخص علی سلمان نیست بلکه هدف تمام مردم بحرین و ترور این روند سیاسی در بحرین است.

در پایان این کنفرانس، حضار از دولت پاکستان خواستند اعزام سربازان پاکستانی به بحرین را متوقف و اشکال مختلف همکاری‌های امنیتی خود با کشور بحرین را قطع کند.

همچنین دولت بحرین هم به در پیش گرفتن سند "منامه" و سند "عدم انزجار" دعوت و تاکید کرد که بحرین بهای روند انتخاباتی که منجر به به تشکیل یک نهاد قانونگذاری بی‌اختیار شود، نیازمند روند سیاسی دموکرات و مسیحی با حمایت‌های بین‌المللی است.

انتهای پیام

کد N651857