در پی آزادسازی منطقه استراتژیک دیگر در عراق؛

العبادی: آزادی "ضلوعیه" تحول مهمی در جنگ علیه داعش است

سیاسی

نخست وزیر عراق با بیان اینکه آزادسازی منطقه "ضلوعیه" در استان صلاح الدین توسط نیروهای عراقی تحول چشمگیر و مهمی در جنگ علیه داعش است از همگان خواست تا به نیروهای عراقی تا زمان تحقق پیروزی نهایی علیه تروریست‌ها کمک کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری المسله، حیدر العبادی، نخست وزیر عراق در بیانیه‌ای شجاعت نیروهای عراقی در پاکسازی مناطق عراق را ستود و به مردم این کشور به دلیل پیروزی‌های نیروهای امنیتی، داوطلبان مردمی و نیروهای قبایل در آزادسازی ضلوعیه و برخی از مناطق استان صلاح الدین تبریک گفت.

العبادی خاطرنشان کرد: پیروزی‌های عراقی‌ها نشان دهنده تحول چشمگیری در جگ علیه داعش و آغازی برای پیروزی‌های جدید و وارد کردن شکست‌های بیشتر به داعش است.

وی افزود: عراق به جهان ثابت کرد که اراده مردم این کشور قوی‌تر از چالش‌هایی است که با آن رو به رو می‌شوند.

وی از همگان خواست تا به نیروهای امنیتی در جنگ علیه داعش تا تحقق پیروزی نهایی کمک کنند.

نیروهای عراقی روز سه شنبه منطقه ضلوعیه را به طور کامل از اعضای داعش پس گرفته و پرچم‌ عراق را بر فراز ساختمان‌های آن در جنوب تکریت واقع در استان صلاح الدین برافراشتند.

کارشناسان امنیتی به اهمیت ضلوعیه به دلیل واقع شدن میان منطقه "بلد" در جنوب و شهر سامرا در شمال اشاره می‌کنند.

عبدالکریم خلف، کارشناس امنیتی تاکید کرد: تعداد زیادی از عشایر "الجبور" در ضلوعیه ساکن بوده و بیشتر ساکنان سنی مذهب هستند. این منطقه به دلیل اینکه در میان چهار محور "بلد"، "سامرا، دیالی و العظیم قرار گرفته از نظر امنیتی اهمیت زیادی دارد و می‌تواند تاثیر منفی یا مثبت بر امنیت این منطقه بگذارد.

انتهای پیام

کد N651811