کرمی‌راد: در بودجه بخشی‌نگری و کلی‌نگری باید به صورت تلفیقی انجام شود

بودجه 94

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی معتقد است که در موضوع بودجه بخشی‌نگری و کلی‌نگری باید به صورت تلفیقی انجام شود.

نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی معتقد است که در موضوع بودجه بخشی‌نگری و کلی‌نگری باید به صورت تلفیقی انجام شود.

محمد کرمی‌راد در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایسنا، درباره‌ی ضرورت توجه فراحوزه‌ای به بحث بودجه‌ در مجلس اظهار کرد:‌ باید به بحث بودجه هم به صورت بخشی و هم به صورت کلی نگاه کرد و در واقع بخشی‌نگری و کلی‌نگری تلفیقی هستند و لازم و ملزوم یکدیگر به حساب می‌آیند. در بحث‌های کلی‌تر آنچه ارجحیت دارد پروژه‌های ملی است. البته در بعضی مواقع پروژه‌های جزیی تسهیل‌کننده پروژه‌های ملی به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: در بحث بودجه باید اهم و فی الاهم کرد و اولویت‌ها را در نظر داشت. باید روحیه ایثار و گذشت داشت و بجای بخشی‌نگری و طرح سوال‌های بی‌مورد به صورت ملی فکر کرد. فکرمی‌کنم این طرح یک فوریتی مجلس برای این که انتخابات مجلس به صورت استانی برگزار شود راه را برای طی کردن مسیر ملی نگاه کردن هموار کند.

نماینده دوره هشتم مجلس شورای اسلامی همچنین بیان کرد:‌ بعضی از اوقات یک نماینده تلاش می‌کند در بودجه از حوزه‌ی انتخابیه‌اش و در واقع از موکلین خود دفاع کند و بودجه‌ی بیشتری بگیرد. این نگاه زیاد غلط نیست اما به شرطی که طرح‌های ملی و پروژه‌های کلان و اساسی مورد توجه قرار گیرد و به حاشیه نرود. ملی نگاه کردن به موضوعات می‌تواند به توسعه پیشرفت کشور کمک کند.

کرمی راد در پایان اظهار کرد: وقتی یک استان با استانهای همجوار در طرح‌های ملی مثل راه آهن و یا حمل و نقل عمومی همکاری داشته باشد، پروژه‌ها بهتر می‌تواند شکل بگیرد. در بودجه هم نماینده‌ها می‌توانند با هم متفق باشند و در راستای انجام این کار نیاز به اولویت‌بندی و نیازسنجی است.

انتهای پیام

کد N651722