به مدت دو روز انجام می‌شود/

قم میزبان مشاوران استانداران کشور در امور روحانیت/ دیدار با مراجع

سیاسی

قم - همایش دو روزه مشاوران استانداران در امور روحانیت دقایقی پیش در استانداری قم آغاز شد.

به گزارش خبرنگار مهر، در نوبت صبح این همایش قرار است آيت‌الله مرتضی مقتدايي دبير شوراي عالي حوزه‌هاي علميه سراسر كشور، حجت‌الاسلام محمدصادق صالحی منش استاندار قم، حجت‌الاسلام محمودرضا جمشیدی مدیر حوزه‌های علمیه خواهران، حجت‌الاسلام حسن نمازی سرپرست مركز ارتباط دولت با روحانيت و حجت‌الاسلام سیدحسن ربانی رئیس مرکز خدمات حوزه‌های علمیه سخنرانی کنند.

دیدار با آيت‌الله جوادي آملي از دیگر برنامه‌های مشاوران امور روحانیت استانداران کشور است.

در بعدازظهر امروز هم قرار است حجت‌الاسلام مروی معاون ارتباطات حوزوي دفتر مقام معظم رهبري و حسینعلی امیری قائم مقام وزیر کشور سخنرانی داشته باشند.

هم انديشي مشاوران استانداران با حضور حجت‌الاسلام داود نمازی مشاور وزير کشور در امور روحانيت و ائمه جمعه و جماعات برنامه پایانی روز نخست است.

دیدار با مراجع تقلید و شخصیت‌های حوزوی

مشاوران‌ استانداران در امور روحانیت در روز پنجشنبه هم قرار است با تعدادی از مراجع عظام تقلید و شخصیت‌های حوزوی دیدار کنند.

بر اساس برنامه‌ای که استانداری قم ارسال کرده، دیدار با آیات عظام مکارم شیرازی، وحید خراسانی، سیدموسی شبیری زنجانی، نوری همدانی، موسوی اردبیلی و علوی گرگانی برای مشاوران استانداران در امور روحانیت تدارک دیده شد.

دیدار با شخصیت‌هایی همچون حجت‌الاسلام والمسلمين سیدجواد شهرستاني مسئول دفتر آیت الله سیستانی در ایران، آيت‌الله جواد فاضل لنكراني رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) و آيت‌الله سیدهاشم حسيني بوششهري مدیر حوزه‌های علمیه سراسر کشور از دیگر برنامه‌های مشاوران استانداران در امور روحانیت است.

حجت‌الاسلام داود نمازی مشاور وزیر کشور در امور روحانیت و ائمه جمعه و جماعات پیش از این در دیدارهای جداگانه‌ای که با مراجع تقلید و شخصیت‌های حوزوی داشته نوید داده که این همایش در دی ماه امسال در قم برگزار می‌شود.