حجت‌الاسلام صدیقی:

فتنه همه را در برابر یک امتحان الهی قرار داد

سیاسی

دشتستان - امام جمعه موقت تهران گفت: فتنه همه را در برابر یک امتحان الهی قرار داد.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت‌الله کاظم صدیقی عصر سه‌شنبه در همایش بزرگداشت حماسه نهم دی در برازجان اظهار داشت: انتخابات سال ۸۸ یک انتخابات باشکوه بود که ۴۰ میلیون نفر در این انتخابات حضور یافتند و یک سرمایه بسیار خوب برای نظام بود.

وی با بیان اینکه فتنه‌گران با ادعای تقلب این سرمایه را خنثی کردند، اذعان داشت: فتنه‌گران با اعمال خود ضربه‌های بزرگی را در بخش‌های اقتصادی و معنوی به این کشور وارد کردند.

امام جمعه موقت تهران این اتفاقات را یک امتحان الهی نامید و افزود: نباید از فتنه‌گران حمایت شود و باید از رفتارهای آنها برائت شود زیرا حمایت‌کنندگان فتنه‌گران نیز در آتش فتنه می‌سوزند.

وی با بیان اینکه علمای شیعه مرزبانان دین هستند و در راس این مرزبانان ولی فقیه است، اضافه کرد: همه باید از ولی فقیه پیروی کنیم؛ درایت، هوشیاری و اقتدار مقام معظم رهبری در همه برهه ها و شرایط باعث دفع توطئه‌ها و دسیسه‌ها شده است.

نماینده مردم دشتستان در مجلس شورای اسلامی نیز در این آئین بر لزوم برخورد با کسانی که در سال ۸۸ فتنه کردند تاکید کرد و افزود: باید با این افراد که به کشور ضربه زدند و خون بچه‌های مردم را ریختند برخورد شود.

حجت الاسلام سید مهدی موسوی نژاد بر لزوم محاکمه سران فتنه تاکید کرد و بیان داشت: فتنه گران به خون شهدا و حرمت خانواده آنان خیانت کردند و با دشمنان قسم خورده نظام و انقلاب همراه شدند.