دیدار سفیر الجزایر با بروجردی

سفیان میمونی، سفیر الجزایر در تهران در پایان ماموریت خود در تهران با علاءالدین بروجردی رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، بروجردی در ابتدای این دیدار با اشاره به اشتراکات دین، فرهنگی و انقلابی مردم الجزایر و جمهوری اسلامی ایران، گفت: با توجه به جایگاه ممتاز ایران در خاورمیانه و الجزایر در شمال آفریقا، وجود ظرفیت‌های مناسب برای ارتقای مناسبات فیمابین و اشتراکات فراوان دو ملت زمینه‌های لازم برای توسعه روابط دوستانه دو کشور فراهم است که باید با رایزنی مستمر مقامات دو کشور از آنها در راستای منافع دو ملت بهره برد.

وی از تلاش‌های سفیر الجزایر طی مدت ماموریتش در تهران برای پیشبرد مناسبات دو کشور قدردانی کرد.

رییس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آمادگی مجلس شورای اسلامی برای ارتقای روابط پارلمانی دو کشور، گفت: روابط پارلمانی در سطوح مختلف می‌تواند ابزاری مناسب برای تسهیل و تقویت همکاری‌های دو کشور در سایر بخش‌ها از جمله در حوزه همکاری‌های سیاسی، اقتصادی و تجاری باشد.

بروجردی در پایان یکی از مهم‌ترین زمینه‌های همکاری‌های سیاسی دو کشور را مبارزه مشترک با تروریسم خواند و گفت: با توجه به تهدیدهای تروریسم در شمال آفریقا و منطقه خاورمیانه انتقال تجربیات دو کشور می‌تواند نقش موثری در مبارزه موثر با تروریسم و جلوگیری از گسترش آن داشته باشد.

سفیان میمونی سفیر الجزایر در تهران نیز در این دیدار با اشاره به علاقه‌مندی کشورش به توسعه روابط با جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های مختلف، گفت: روابط کنونی دو کشور در حال حاضر متناسب با ظرفیت‌های موجود در دو کشور نیست و ارتقای این مناسبات به سطح مورد انتظار نیازمند همکاری و همفکری مقامات دو کشور، شناسایی ظرفیت‌های موجود و استفاده بهینه از آنها است.

سفیر الجزایر در پایان این دیدار با اشاره به خطر گروه‌های تروریستی برای امنیت، آرامش و صلح جهانی گفت: ایجاد و تقویت گروه‌های تروریستی توسط کشورهای غربی و هم‌پیمانان آنها در راستای مخدوش نمودن چهره رئوف اسلام و ایجاد تفرقه میان مسلمانان می‌باشد که باید با هوشیاری کشورهای مسلمان از رسیدن آنها به اهداف‌شان جلوگیری به عمل آورد.

انتهای پیام

کد N651340