پایان مناقشه دولت و مجلس؛

دولت برداشت از صندوق توسعه ملی را پذیرفت/صدور بیانیه مشترک دو قوه

سیاسی

عضو کمیسیون اقتصادی از جلسه مشترک با حضور سیف، طیب نیا، نوبخت و حسینی خبر داد و گفت: مسئولان دولتی به برداشت از صندوق توسعه اذعان کردند.

حسینعلی هادی دلیگانی در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر از جلسه مشترک رئیس کل بانک مرکزی، معاون برنامه ریزی رئیس جمهور وزیر اقتصاد با اعضای کمیسیون برنامه و بودجه برای بررسی برداشت ۴.۱ میلیار دلاری دولت از صندوق توسعه ملی خبر داد.

نماینده مردم شاهین شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: با توجه به موضوع گزارش کمیسیون برنامه و بودجه در خصوص برداشت دولت از صندوق توسعه ملی و مصاحبه آقای نوبخت و آقای جهانگیری معاون اول رئیس جمهور و همچنین انتشار اسناد از سوی دادستان دیوان محاسبات، جلسه ای برای بررسی این موضوع با حضور سیف رئیس کل بانک مرکزی، حسینی رئیس صندوق توسعه ملی، طیب نیا وزیر اقتصاد، نوبخت معاون نظارت راهبردی رئیس جمهور برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این جلسه مسئولان دولت و نمایندگان موضع خود در این خصوص را بیان کردند، گفت: پس از ۳ ساعت بحث و بررسی نهایتا جمع بندی صورت گرفت.

حاجی دلیگانی در تشریح این جمع بندی اظهار داشت: همه مسئولان حاضر اذعان داشتند که برداشت از صندوق توسعه ملی صورت گرفته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه افزود: اما چون مصرف این بودجه در راستای رفع نیازهای کشور بوده و سوءاستفاده ای صورت نگرفته است مقرر شد دیوان محاسبات از راه قانونی این پرونده را رسیدگی کند.

وی افزود: مقرر شد کمیته مشترکی بین دولت و مجلس شامل آقایان غلامرض مصباحی مقدم، احمدی توکلی و طیب نیا وزیر اقتصاد و سیف رئیس کل بانک مرکزی برای جمع بندی موضوع و شفاف کردن آن طی بیانه ای برای مردم تشکیل شود.