طاهری به ایسنا خبر داد

تغییر روند بررسی بودجه در کمیسیون فرهنگی

بودجه 94

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از انتخاب بیژن نوباوه جهت عضویت در کارگروه فرهنگی وزارت ورزش و جوانان خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین سید علی طاهری در گفت‌و‌گو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در توضیح جلسه امروز بعد از کمیسیون فرهنگی گفت: طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی وزارت ورزش کارگروه فرهنگی را تشکیل داده که از کمیسیون فرهنگی باید یک نماینده درآن عضو باشد.

وی گفت: این کمیسیون امروز در مصوبه ای بیژن نوباوه نائب رئیس کمیسیون فرهنگی و رئیس فعلی کارگروه تربیت بدنی را به عنوان عضو فرهنگی وزارت ورزش انتخاب کرد.

وی در توضیح اهداف کارگروه فرهنگی وزارت ورزش گفت: این کارگروه قراراست به مباحث فرهنگی مربوط به وزرش بپردازد گاهی اوقات شاهد آسیب هایی در ورزش هستیم که این موضوع در کنار اقبال نسل جوان به ورزشکاران لزوم این هدف را نشان می‌دهد که انجام کارفرهنگی برای ورزش امری ضروری است کاری که تا کنون به صورت منسجم انجام نشده است طبیعتا این کارگروه می تواند ضمن تدوین سیاست های فرهنگی برای اجرای آن نیز برنامه ریزی کند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با بیان اینکه تغییراتی در مورد نحوه بررسی لایحه بودجه در این کمیسیون لحاظ شده است توضیح داد: بنا بر این شده که دیگر نیازی به حضور نمایندگان تک تک دستگاه های مربوط به این کمیسیون جهت بررسی بودجه نهاد مربوطه شان نیست.

وی افزود: بر این اساس کارگروهی در این کمیسیون با حضور اعضای منتخب در تلفیق به بررسی پیشنهادات دستگاه های مربوطه پرداخته و جمع بندی را به کمیسیون جهت بررسی و تصویب و انعکاس به کمیسیون تلفیق ارائه می‌کند که البته در صورت ابهام در پیشنهادات ارائه شده از نمایندگان دستگاه‌ها دعوت به عمل می آید.

طاهری در پایان گفت:‌ بر اساس این رویه جلسه امروز کمیسیون در مورد بودجه با حضور نماینده مرکز پژوهش‌ها جهت توضیح در خصوص بخش‌های مربوط به بودجه برگزار شد.

انتهای پیام

کد N651304