سردار یعقوبی: مبارزه ترکیبی، رویکرد دشمن برای مقابله با نظام اسلامی است

معاون ستاد کل سپاه پاسداران عنوان کرد: دشمن تنها راه مبارزه با نظام جمهوری اسلامی را مبارزه ترکیبی می‌داند از این رو قصد دارد با تفرقه افکنی و راه اندازی انقلاب مخملی نظام جمهوری اسلامی را حذف کند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)-منطقه مرکزی، مراسم بزرگداشت حماسه نهم دیماه با حضور اقشار مختلف بسیجی با عنوان "شکوه بصیرت" در مجتمع ستارگان اراک برگزار شد.

سرتیپ پاسدار رحیم یعقوبی در این همایش، نهم دیماه سال 88 را گرامی داشت و گفت: این روز، روز تجلی قدرت الهی و اثبات پیوند ناگسستنی میان امت و ولایت در سرزمین جمهوری اسلامی ایران است.

وی خاطرنشان کرد: نهم دیماه نقطه عطفی در جمهوری اسلامی است و بنابر فرمایشات مقام معظم رهبری این حماسه در تاریخ کشور ماندگار شده است و همواره خواهد درخشید.

یعقوبی نهم دیماه را تاریخ مشعشع برجسته ای برای این کشور دانست و گفت: لازم است که همیشه این روز گرامی داشته شود تا آیندگان نیز دشمن قسم خورده ایران را به فراموشی نسپارند.

وی معتقد است برای اینکه اهمیت 9 دی برای همگان بویژه جوانان مشخص شود لازم است حوادث و اتفاقاتی که از ابتدای انقلاب تا امروز برای این نظام افتاده است در این ایام یادآوری شود.

یعقوبی به برخی از این دست اتفاقات اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی ایران پس از اینکه در سال 57 به پیروزی رسید با کارشکنی مخالفانی از قبیل نظام استکبار، گروه‌های مارکسیست و کمونیست، ضد انقلابیون و سلطنت طلبان مواجه شد.

وی علت مخالفت نظام استکباری با ایران را گسسته شدن زنجیره مدیریت و فرماندهی خود در ایران دانست و گفت: آنان از ابتدا معتقد بودند نظام جمهوری اسلامی یک جریان برآمده از احساسات و شعار انقلابی مردمی است که در رأس آن روحانیت مدیریت را در دست گرفته است.

وی بیان کرد: آنان معتقد بودند که روحانیت تجربه اداره کردن حکومت را ندارد و دیپلماسی بین المللی را بلد نیست و دیر یا زود باید از چهره های منتسب به غرب برای اداره حکومت استفاده کند. این اطمینان برای آنان زمانی حاصل شد که رهبر کبیر انقلاب، دولت بازرگان را در ابتدای انقلاب منصوب کرد.

یعقوبی اشاره کرد: آمریکا زمانی که پی برد دولت بازرگان برای نظام و انقلاب یک دوره گذر جهت استقرار نهادهای حکومتی بوده است اقدام به مخالفت با این نظام کرد.

معاون ستاد کل سپاه پاسداران مخالفان دیگر نظام اسلامی را گروه های تروریستی و کمونیستی عنوان کرد و گفت: این گروه ها با شخصیت امام، موضع حکومت اسلامی و حتی اسم نظام مخالفت داشتند از اینرو با ترور شخصیت های انقلابی به دنبال حذف نظام بودند.

وی ضدانقلابیون و سلطنت‌طلبانی که منافع خود را در خطر می‌دیدند را دشمنان بعدی این نظام معرفی کرد.

یعقوبی عنوان کرد: نظام و انقلاب اسلامی با درایت رهبری فرزانه، مقتدرانه از این موانع و سدها عبور کرد و دشمن مستکبر وقتی پی برد با این گونه اقدامات نمی تواند نظام را حذف کند تصمیم گرفت با تغییرات راهبردی نقشه خود را پیاده سازد.

وی بیان کرد: امروزه ایران با پشت سر گذاشتن تهدیدات دشمن از قبیل حمله نظامی، تحریم های اقتصادی، تفرقه افکنی و شیوه های دیگر قدم های پیشرفت را یکی پس از دیگری برداشته و به یک قدرت منطقه ای تبدیل شده است.

معاون ستاد کل سپاه پاسداران عنوان کرد: دشمن تنها راه مبارزه با نظام جمهوری اسلامی را مبارزه ترکیبی می داند از اینرو قصد دارد با تفرقه افکنی و راه اندازی انقلاب مخملی نظام جمهوری اسلامی را حذف کند.

یعقوبی عنوان کرد: دشمن معتقد است با ورود دست‌نشاندگان‌اش در پارلمان دولتی و ایجاد نفاق بین نظام و مردم خواسته هایش را پیاده خواهد ساخت.

وی آغاز انقلاب مخملی را در دوره ی ریاست جمهوری خاتمی عنوان کرد و گفت: دشمن با راه‌اندازی آشوب در این دوران پی برد ایران مستعد این گونه تحریکات است اما چون موقعیت در آن دوران فراهم نبود با برنامه‌ریزی، آشوب را به سال 88 موکول و تقلب در انتخابات را بهانه کرد.

وی عنوان کرد: رهبر فرزانه انقلاب با بصیرت و بیداری و هشیاری قصد داشتند سران فتنه را بیدار سازند که این فتنه یک سناریوی غربی – آمریکایی است که به بهانه تخلف انتخاباتی در کشور پیاده شده است.

یعقوبی علت شکست دشمن در انقلاب مخملی را نادیده گرفتن درایت و حضور مقام معظم رهبری و تبعیت مردم از ولایت دانست.

وی اظهار داشت: حضور 85 درصدی مردم در انتخابات سال 88 به جای اینکه اسباب شادی را برای مردم همراه داشته باشد با کارشکنی دشمن غربی به یک فتنه و آشوب مبدل شد.

وی عنوان کرد: ابطال انتخابات یعنی زیر سوال بردن مقبولیت و مشروعیت نظام جمهوری اسلامی از این رو مقام معظم رهبری با اعتراض به نتیجه انتخابات در چارچوب موازین قانونی مخالفتی نداشتند اما با ابطال آن مخالفت کردند.

یعقوبی حماسه نهم دی را پاسخ مردم ولایتمدار به هنجارشکنی های پس از انتخابات عنوان کرد.

وی بیان کرد: امروزه باید با ذکاوت و آگاهی و هشیاری در مقابله با فتنه ها و توطئه های جدید دشمن ایستادگی کنیم.

وی آشتی و مسامحه با سران فتنه را قابل قبول ندانست گفت: با تفرقه اندازی و فتنه‌گر دانستن دیگران نباید کثرت نظام را به دو دستگی و دوگانگی تبدیل سازیم.

وی در پایان به مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: این مذاکرات با عزت تمام به نفع ملت شریف ایران به انجام خواهد رسید و مذاکره‌کنندگان براساس فرمایشات رهبری در چارچوب نظام جمهوری اسلامی حرکت می کنند.

به گزارش ایسنا، محمدرضا رضایی فرمانده سپاه ناحیه اراک نیز در این مراسم خالق حماسه نهم دی را مردم ولایت مدار و همیشه هوشیار ایران اسلامی دانست و گفت: مردم همیشه در صحنه ایران، با بصیرت و آگاهی و به تبع فرمان ولایت فقیه، حماسه باشکوه نهم دی ماه را پدید آوردند.

وی خاطرنشان کرد: این حماسه بار دیگر به ایادی غربی ثابت کرد که مردم فهیم ایرانی، هیچگاه رهبر خود را تنها نمی‌گذارند و در مقابل عناصری که بخواهند آرمان و نظام انقلاب را برهم بریزند ایستادگی می کنند.

رضایی با تأکید بر اینکه حماسه نهم دی ماه همیشه باید در خاطرات ملت ایران حفظ شود گفت: این حماسه سند روشنی از ایستادگی و مقاومت مردم ایران در مقابل زورگویی متکبران است.

فرمانده سپاه ناحیه اراک در پایان خاطر نشان کرد: ما امروز نیز وظیفه داریم تا در برهه های حساس و گوناگون با افزایش بصیرت و آگاهی و اقدام به موقع، با حوادث و توطئه دشمن مقابله کنیم.

انتهای پیام

کد N651222