حجت الاسلام مهدوی امین:

حماسه ۹دی تجلیگاه بصیرت ملت/توسعه لرستان نیازمند آرامش و هم افزایی است

سیاسی

پلدختر- مدیر کل تبلیغات اسلامی استان لرستان گفت: ۹ دی حماسه ای بود که از جریان بصیرت ملت و به تبعیت از فرمایش بلند مقام معظم رهبری نشات گرفت.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سعید مهدوی در همایش بزرگداشت ۹ دی در مسجد جامع پلدختر اظهار داشت: در قرآن کریم و در احادیث به روزهای خاص ایام الله گفته می شود که باید این ایام را متذکر و به هم یادآوری کنید چرا که این موضوع آگاهی می دهد و در پی آن درس و عبرت است.

وی گفت: اگر به تاریخ اسلام و تشیع بنگرید می بینید چه اتفاقات و حوادثی در طول زمان افتاده و چه پیامدهایی داشته است به طوریکه پس از رحلت پیامبراکرم(ص) آرام آرام فتنه هایی شکل گرفت و مسیر نبوت تبدیل به سلطنت و پادشاهی شد.

فتنه شیرینی حضور ۴۰ میلیونی ملت در انتخابات را تلخ کرد

مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان اینکه فتنه عواقب دارد، بیان داشت: اگر بصیرت بود امیرالمومنین(ع) خانه نشین و حکومت به انحراف کشیده نمی شد و همچنین اگر می بینید خوارج شکل می گیرد نتیجه یک فتنه است به طوریکه وقتی شمشیر بر فرق امام علی(ع) فرود آمد نتیجه بی بصیرتی بود.

حجت الاسلام مهدوی امین تصریح کرد: فتنه بزرگ باعث می شود امام حسین(ع) فرزند و نوه پیامبر با آن وضعیت به شهادت می رسد و خاندانش به اسارت می رود که این موارد همه نتیجه فتنه است، فتنه ای که امت را از امام دور می کند و در این فضای غبار آلود حق و باطل در هم آمیخته می شود.

حجت الاسلام مهدوی امین افزود: جمهوری اسلامی از دو کلمه جمهوری و اسلامی تشکیل شده که جمهوریت به بعد مردمی بودن و شکل گیری بر اساس رای مردم اشاره می کند و اسلامیت نظام یعنی مردم به دین و ارزشهای دینی پایبند هستند.

مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: هیچ کجای دنیا مانند جمهوری اسلامی ایران برای رای مردم احترام قائل نیست به طوریکه ۳۶ انتخابات در زمان عمر انقلاب اسلامی برگزار و همه چیز به رای گذاشته شده است.

وی افزود: متاسفانه در جریان انتخابات سال ۸۸ شائبه هایی از سوی سران فتنه مطرح شد که از خارج کشور خط دهی می شد تا انتخاباتی که با حضور ۴۰ میلیون رای دهنده برگزار شد و پیروزی ملت بود را فتنه گران به کام ملت تلخ کنند.

از جریان فتنه باید درس عبرت بگیریم

وی با بیان اینکه برخی فضا را غبار آلود کردند و مقام معظم رهبری برای نخستین بار واژه فتنه را بیان فرمودند افزود: کسانی که دم از قانون می زدند قانون شکن شدند و قانون را زیر پا گذاشتند و به امام و ارزش های اسلامی اهانت کردند.

حجت الاسلام مهدوی افزود: عده ای سکوت کردند و عده ای هم دو پهلو حرف زدند که با سکوت و حرف های خود فضا را غبار آلود کردند و عده ای هم آتش بیار معرکه شدند و آتش فتنه را شعله ورتر کردند.

وی گفت: صدور بیانیه های مختلف وضعیت را به جایی رساند که مقام معظم رهبری به عنوان دیده بان نظام برای فتنه نسخه ای پیچیده و تاکید کردند که باید در مقابل فتنه بصیرت لازم را داشت چرا که بصیرت دشمن فتنه و شفاف سازی دشمن غبارآلود کردن فضا است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: ۹ دی حماسه ای بود که از جریان بصیرت و به تبعیت از فرمایش بلند مقام معظم رهبری بیرون آمد.

وی افزود: مردم استان لرستان جز استان هایی بودند که در ۸ دیماه به پاخاستند و حماسه ای با شکوه و با حضوری حداکثری به منصه ظهور گذاشتند که ما همیشه به این بصیرت و شفاف سازی نیازمندیم.

حجت الاسلام مهدوی با بیان اینکه ما از جریان فتنه باید درس عبرت بگیریم یادآور شد: همیشه حضور به موقع امت اسلامی راهگشا بوده و هر کجا که امت اسلامی در صحنه نبودند یک فاجعه رخ داده است.

دشمن به دنبال تفرقه و جدایی امت اسلامی است

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان عنوان کرد: باید این حضور امت اسلامی را قدر بدانیم چرا که این وحدت و انسجام و همراهی نیاز ما بوده و هست زیرا دشمن به دنبال تفرقه و جدایی امت اسلامی است.

وی با بیان اینکه امروز همه مظلومان عالم چشم به جمهوری اسلامی ایران دارند افزود: مردم همیشه گوش به فرمان مقام معظم رهبری هستند و این حضور موجب قوام و دوام نظام ما شده است.

حجت الاسلام مهدوی امین با بیان اینکه امروز نیاز به آرامش، امنیت و توسعه همه جانبه داریم و مقام معظم رهبری نیز دولت را حمایت کرده اند بیان داشت: مقام معظم رهبری همواره دولت های نظام اسلامی را تائید و از آنها حمایت کرده اند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان اینکه شعار دولت یازدهم اعتدال است که این واژه در دین اسلام مورد تاکید قرار گرفته است گفت: باید مراقب باشیم به اسم اعتدال انقلابی گری و شور انقلابی را از دست ندهیم.

وی با بیان اینکه اگر شعار قانون می دهیم باید خود عامل به قانون باشیم تصریح کرد: فضا را ملتهب کردن و به هم ریختن و توهین کردن کار درستی نیست.

حجت الاسلام مهدوی افزود: اگر می خواهیم به سمت توسعه برویم و برای مردم کار کنیم این امر نیازمند آرامش، امنیت و هم افزایی است و محور این وحدت را باید شناخت و گوش به فرمان مقام معظم رهبری بود و پشت سر معظم له حرکت کرد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی لرستان یادآور شد: باید خط قرمزهای نظام را بشناسیم و مراقب باشیم که از این خطوط عدول نکنیم و چنانچه عدول کنیم مردم از ما نخواهند گذشت.