نیروی استراتژیک اتمی اولویت اصلی ارتش روسیه در سال 2015 است

یکی از مقامات ارشد ارتش روسیه گفت، همزمان با اینکه روسیه به تقویت و افزایش ظرفیت‌های نظامی‌اش ادامه می‌دهد، ارتش نیز بر ایجاد نیروی استراتژیک اتمی در سال 2015 میلادی متمرکز خواهد بود.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسیا، والری گراسیمف، رئیس ستاد مشترک ارتش روسیه گفت: البته شرایط و ایجاد نیروی استراتژیک اتمی در اولویت اصلی ما قرار دارد.

وی افزود: سه هنگ از نیروی استراتژیک موشکی با سیستم‌های جدید «یارس» و چهار فروند بمب‌افکن «Tu-160» و «Tu-95 MS» که ارتقا یافته و در سال 2014 میلادی وارد عملیات‌ها شدند، مجهز شده‌اند.

گراسیمف ادامه داد: به علاوه دو رادار پیشرفته در کالینینگراد و ایرکوتسک راه‌اندازی شده و در سال‌جاری میلادی، دو رادار دیگر در بارنائول و ینیسئیسک به صورت آزمایشی و موقتی نصب و قرار است سال آتی میلادی وارد عملیات‌ها شوند.

رئیس ستاد مشترک ارتش روسیه همچنین گفت: تمامی مسیرها و رویکردهای استراتژیک تحت کنترل هستند و ظرفیت نظامی ارتش روسیه 1.3 برابر رشد داشته است.

وی افزود: نیروی دریایی روسیه در سال 2014 میلادی به نسبت سال گذشته 1.5 بار بیشتر گشتزنی‌های دریایی انجام داده است. روسیه نهایتاً با احضار کشتی‌های جنگی در 140 بندر حضور خود در تمامی مناطق اقیانوس‌های جهان را احیا می‌کند.

براساس بودجه دفاعی روسیه برای سال 2015 میلادی، بخش دفاعی 3.286 تریلیون روبل (81 میلیارد دلار) دریافت می‌کند که هم‌تراز با 4.2 درصد تولید ناخالص داخلی است و نسبت به بودجه دفاعی سال 2014 میلادی 0/8 درصد افزایش یافته است.

انتهای پیام

کد N651076