فعال مخالف روس به اتهام اختلاس به 3.5 سال حبس تعلیقی محکوم شد

یکی از دادگاه‌های منطقه‌ای مسکو در حکم اولیه خود اعلام کرد، فعال مخالف روسی به خاطر اتهام اختلاس به 3.5 سال حبس تعلیقی محکوم شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی راشاتودی، "الکسی ناوالنی، فعال مخالف روسی به اختلاس 500 هزار دلار از کمپانی آرایشی ایوروشه متهم شده بود. این اتهامات می‌توانست حکمی برابر با 10 سال حبس به همراه داشته باشد.

در این جلسه دادگاه الکسی ناوالنی به همراه برادرش اولگ ناوالنی محاکمه شد که برادرش نیز گناهکار شناخته شده و به 3.5 سال حبس محکوم شد.

هر یک از این دو برابر 500 هزار روبل (8.500 دلار) جریمه شده و باید 4.4 میلیون روبل (76 هزار دلار) به کمپانی که در این پرونده بیشترین ضرر را متحمل شده، پرداخت کنند.

قرار بود این حکم دادگاه 15 ژانویه سال 2015 میلادی صادر شود. با این حال این دادگاه اعلام کرد که تاریخ صدور حکم جلو افتاده چراکه حکم در حال حاضر مشخص شده است.

الکسی ناوالنی که یک وبلاگ‌نویس است در بیانیه‌ای گفت: من کمتر از یک روز پیش از صدور این حکم از مساله جلو افتادن تاریخ صدور حکم مطلع شدم. برنامه‌ریزی مجدد تاریخ صدور حکم طبق قانون غیرممکن است.

این پرونده علیه الکسی ناوالنی و برادرش اولگ ناوالنی پس از آن تشکیل شد که مدیران کمپانی آرایشی ایوروشه ناوالنی را به اختلاس عظیم در دسامبر سال 2012 میلادی متهم کردند. این مدیران مدعی شدند که الکسی به همراه برادرش که یکی از مدیران ارشد کمپانی دولتی «روسیه پست» است، آنها را فریب داده‌اند تا یک قرارداد حمل‌ونقلی را با شرکت اولگ ناوالتی با قیمت‌های تورمی امضا کنند.

ناوالنی که رسماً به کلاهبرداری 30 میلیون روبل (518 هزار دلار) و پولشویی متهم شده از فوریه سال‌جاری میلادی تحت حبس خانگی قرار داشته است. وی استفاده از اینترنت و دیگر ابزار ارتباطی منع شده اما به به‌روزرسانی وبلاگ مشهور ضدفسادش توسط وکیل همسرش ادامه داده است.

دادستان‌های روسیه اوایل دسامبر سال‌جاری میلادی خواستار صدور حکم 10 سال حبس برای الکسی ناوالنی و هشت سال حبس برای برادرش شده بودند.

ناوالنی مدعی است که وی در تمامی اتهامات وارد شده بی‌گناه است و این ترفند در تجارت امری عادی است.

انتهای پیام

کد N650695

خواندنی از سراسر وب