۱
رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری:

مگر می‎‎شود جمهوری و اسلامی را از یکدیگر جدا کنیم

  • ۱بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه
9 دي

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، با بیان این که دین اسلام دین تولی و تبری است، تاکید کرد: از همه کسانی که ایثار و خون شهدا، رهبری و قانون را نادیده بگیرند، حتی اگر در لباس طلبه باشند، نفرت و بی‏‏زاری داریم.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) – منطقه یزد، حجت الاسلام "سید رضا اکرمی" در مراسم بزرگداشت حماسه 9 دی که در مسجد حظیره یزد برگزار شد، با اشاره پنجمین سالگرد حماسه 9 دی، سالروز سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به استان یزد در 12 دی، هفتمین روز تشییع هشت تن از شهدای گمنام کشورمان در شهر یزد و نیز مناسبت شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع)، ایام پیش رو را یوم الله خواند.

وی ایام الله را هم شامل روزهای شیرین و هم شامل روزهای تلخ خواند و گفت: یادآوری روزهای تلخ و شیرین هم صبر انسان‎‎ها و هم شکر آنان از خداوند را به دنبال خواهد داشت.

وی در ادامه با اشاره به آیه "وذکرهم بأیام الله"، گفت: خداوند در این آیه از قران کریم بر یادآوری ایام الله تاکید کرده است؛ چرا که ایام الله، آیات و نشانه‎‎های خداوند، عبرت آموز و سازنده هستند.

اکرمی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر حساس بودن افراد به حوادث تاریخ برای یادآوری و عبرت‎‎آموزی، به حوادث پس از انتخابات 22 خردادماه سال 1388 اشاره کرد و گفت: انتخابات 88 با حضور 40 میلیونی مردم و مشارکت 85 درصدی آنان در پای صندوق‎‎های رای، حادثه‎‎ای شیرین و فرصتی طلایی برای ملت ایران بود تا به دنیا بگویند که اگر چه در کشورشان مشکلاتی وجود دارد ولی دستاوردهای عظیم و عزیز دیگری هم دارند.

وی از جمله این دستاوردها را انقلاب اسلامی خواند و ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران تنها انقلاب مبتنی بر مثلت نبوی یعنی مکتب، امت و امت در بین سایر انقلاب‎‎های دنیاست و وی‍ژگی چنین انقلابی این است که هر روز محکم‏‎‏تر، پایدارتر و عمیق‎‎تر می‎‎شود.

وی در ادامه با برشمردن برخی از حوادث روی داده پس از انتخابات 88 به وی‍ژه حوادث روز عاشورا، اظهار کرد: سرانجام مردم کشورمان با همت و حمیت و ارادت خود در روز 9 دی ماه بر این مسائل ورود کردند و این وقایع را پالایش کردند.

به گفته رییس نهاد فرهنگی ریاست جمهوری، قانون و ولایت فقیه دو شاخص و حکم در زندگی هستند همانطور که رسول اکرم(ص) نیز در حدیث ثقلین به کتاب الله و عترتش اشاره کرد.

وی با تاکید بر عملیاتی شدن احکام الهی در قانون اساسی، انقلاب اسلامی را مدیون خون شهدا و خانواده شهدا دانست و گفت: باید با بصیرت این حوادث را مطالعه و بر آنها دقت کنیم و دلایل آن و راه مقابله با آن را بشناسیم.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری، دین اسلام را دین تولی و تبری خواند و افزود: بر همین اساس نیز تمام کسانی که اسلام و انقلاب و این کشور را دوست دارند و کمک می‏‏‌کنند، چه در داخل و چه در خارج از مرزهای کشورمان را دوست داریم و قطعاً از همه کسانی که ایثار و خون شهدا، رهبری و قانون را نادیده بگیرند، حتی اگر در لباس طلبه یا غیر طلبه باشند، نفرت و بی‏‏زاری داریم.

وی تاکید کرد: کسانی که از خارج کشور حوادث 88 را به وجود آوردند و آنهایی که در داخل بازی و فریب خوردند و غفلت کردند و غرور آنها را فرا گرفت، بدانند که اینها حقایقی است که ما براساس تولی و تبری به آن توجه داریم.

اکرمی در ادامه نیز اظهار کرد: اکنون هم این افراد باید بگویند "یا ابانا استغفر لنا ذنوبنا انا کنا خاطئین" و رهبر عزیزمان نیز بگویند که "سوف استغر لکم ربی انه هو الغفور الرحیم" چرا که نه حافظه و نه اسناد این وقایع از دست رفته است.

وی ادامه داد: مگر می‎‎شود جمهوری و اسلامی را از یکدیگر جدا کنیم، اگر می‌‏‏خواهید جمهوری را از اسلامی جدا کنید، پس چرا انقلاب کردیم و این قدر شهید دادیم.

رئیس شورای فرهنگی نهاد ریاست جمهوری تاکید کرد: انقلاب کردیم، انقلاب اسلامی؛ جمهوری می‏خواهیم، جمهوری اسلامی؛ قانون ما قانون ولایت فقیهی است و مردم به این قانون اساسی رای دادند و نهایتاً رهبر داریم و با علم و عقل و عرفان و درایت پای رهبرمان ایستاده‌ایم و در این موارد با کسی شوخی نداریم.

اکرمی همچنین در این مراسم با اشاره سالروز سفر پر خیر و برکت مقام معظم رهبری به استان یزد، بر یادآوری خاطرات این سفر باشکوه به کودکان تاکید کرد.

وی با اشاره به ویژگی‏‌‏های منحصر به فرد مقام معظم رهبری و موفقیت و درایت ایشان در هدایت این انقلاب در 25 سال گذشته، جامعه اسلامی باید خداوند را به خاطر داشتن چنین نعمتی سپاس گویند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.