همایش ملی علمداران بصیرت در بزرگداشت حماسه 9 دی برگزار شد

9 دي

همایش ملی علمداران بصیرت در بزرگداشت حماسه 9 دی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، همایش ملی علمداران بصیرت در بزرگداشت حماسه 9 دی و تقدیر از فعالان فرهنگی و هنری حماسه 9 دی به همت شورای تبلیغات اسلامی و معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران صبح امروز در تالار دیوان شمس تهران برگزار شد.

در این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین امرودی معاون اجتماعی فرهنگی شهرداری تهران، آب‌خضر قائم مقام شورای تبلیغات اسلامی ، علی محمدنائینی رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت 9 دی، رمضانی مدیرکل فرهنگی شهرداری تهران و تعدادی از مسئولان و فعالان فرهنگی هنری حضور داشتند.

در ابتدای این مراسم حجت‌الاسلام و المسلمین امرودی معاون اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران اظهار کرد: حماسه 9 دی سالگشت تشکر و قدردانی است. باید خدا را شکر کنیم که قاعده را چنین قرار داده تا مستضعفین بر اصحاب تمکن و ثروت سبقت پیدا کنند. باید خدا را شکر کنیم که ما را در ایران خلق کرده و از محبان امام حسین (ع) قرار داده. اگر انقلاب اسلامی شکل گرفت به خاطر قیام امام حسین (ع) بود. باید شکر نعمت دیگری را به جا بیاوریم و آن هم وحدت است. هر جایی که مردم بر اساس حق دور هم جمع شده‌اند خدا قطعا آنها را پیروز کرده است.

وی ادامه داد: وی ادامه داد: از ابتدای انقلاب فتنه‌های زیادی شکل گرفت از ملی‌گراها و منافقین و چپ‌ها گرفته تا جنگ تحمیلی و سایر فتنه‌ها. خیلی‌ها تلاش کردند این انقلاب را از بین ببرند ولی وحدت مردم چنین اجازه‌ای نداد. علاوه بر وحدت باید از وجود نعمت ولایت هم شاکر خداوند باشیم. امروز اگر می‌بینید که بیداری اسلامی افت و خیز دارد به خاطر نداشتن نعمت ولی است.

امرودی همچنین اضافه کرد: نعمت ولایت باعث پیروزی انقلاب شد و کشوری که ولایت دارد بن بست و شکست ندارد. به همه مستکبرین این قول را می‌دهم که اسراییل محوش رقم خورده و این اتفاق را در آینده خواهیم دید. 9 دی روز قدردانی از همه‌ی نعمت‌های الهی است.

در ادامه آب خضر قائم مقام شورای تبلیغات اسلامی در سخنانی اظهار داشت: طبق فرموده رهبر معظم انقلاب حماسه 9 دی باید ماندگار بماند و ماندگاری این حماسه با همین همایش‌ها خواهد بود. ما از ابتدای انقلاب چالش‌ها و توطئه‌های زیادی داشتیم که در مقابل همه آنها پیروزیهای بزرگی به دست آوردیم. فتنه 88 بزرگترین فتنه‌ای بود که از ابتدای انقلاب شکل گرفت و خود ما هم از این اتفاق غافل شدیم.

وی ادامه داد: دشمن کودنی به خرج داد که در روز عاشورا به ساحت امام حسین (ع) اهانت کرد. اما به فاصله‌ی سه روز بدون آن که تدارکات خاصی صورت گیرد مردم در نه دی به صحنه آمدند و با حضور باشکوه خود کار فتنه را تمام کردند.

آب خضر همچنین خاطر نشان کرد: حضور مردم در 9 دی باور نکردنی بود. ما سقف جمعیت را تا 2 میلیون نفر تخمین می‌زدیم اما در آماری که جمع کردیم کف حضور مردم درتهران4 میلیون و در کل کشور 45 میلیون نفر تخمین زده شد که این آمار درستی بود. من چنین صحنه‌ی باشکوهی را در طول تاریخ انقلاب ندیده بودم. تنها در عاشورای سال 57 بود که مردم با چنین حضوری بساط طاغوت را جمع کردند و در 9 دی نیز با حضورشان بساط فتنه را جمع کردند. باید قدر رهبری مدبرانه رهبر معظم انقلاب و وحدت مردم را بدانیم.

به گزارش ایسنا، علی محمد نائینی رئیس ستاد مرکزی بزرگداشت 9 دی دیگر سخنران این مراسم بود.

ادامه دارد

کد N650510