آمریکا: کره‌شمالی با کمک هکرهای خارجی سونی را هک کرده است

بازرسان آمریکایی بر این باورند که کره شمالی احتمالا از هکرهای خارجی برای هک کردن سونی پیکچرز کمک گرفته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، بازرسان آمریکایی که به دنبال روشن کردن مساله مشارکت هکرهای خارجی در هک سونی پیکچرز توسط کره شمالی هستند، اعلام کردند: از آنجا که پیونگ‌یانگ توانایی و ظرفیت لازم برای انجام اقدامات مخرب و هکری ندارد، این کشور از هکرهای خارجی برای این منظور کمک گرفته و آنها را استخدام کرده است.

همچنین در حالی که مقام‌های آمریکایی در حال بررسی این مساله هستند، اداره تحقیقات فدرال آمریکا (اف.بی.آی) در بیانیه پیشین خود آورده بود که پیونگ‌یانگ عامل اصلی در هک شرکت سونی پیکچرز است.

این اداره در بیانیه خود آورده است: اف.بی.آی، پیونگ‌یانگ را عامل و مقصر اصلی این اقدام هکری و تخریب و آسیب رساندن به داده‌ها و اطلاعات این شرکت می‌داند؛ اقدامی که کره شمالی آن را رد کرده و قول داده تا علیه تحریم‌های آمریکا دست به اقدامی تلافی‌جویانه بزند.

در همین حال،‌ برخی از کارشناسان امنیتی آمریکا این مساله را مطرح کردند که آیا کره شمالی در این اقدام هکری دست دارد یا خیر. برخی از این کارشناسان این احتمال را می‌دهند که افرادی در داخل سونی پیکچرز به این اقدام هکری کمک کرده‌اند. برخی هم دست داشتن روسیه را در این حمله سایبری بعید نمی‌دانند.

شرکت سونی پیکچرز اخیرا فیلمی را اکران کرده که موضوع آن باعث خشم کره شمالی شده است. این فیلم جنجالی با نام "مصاحبه" درباره تلاشی برای ترور کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی است. پیش از اکران آنلاین فیلم، شرکت سونی پیکچرز هک شد و آمریکا، کره شمالی را عامل آن می‌داند؛ اتهامی که پیونگ‌یانگ آن را نمی‌پذیرد اما عاملان آن را تحسین کرده است. شرکت سونی در ابتدا تصمیم گرفت که از اکران فیلم منصرف شود، اما نهایتا آن را به صورت آنلاین پخش کرد.

انتهای پیام

کد N650321