با انتشار نامه‌ای صورت گرفت؛

توضیحات روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد در رابطه با مناظره رسایی و زیباکلام

سیاست داخلی

این مناظره به هیچ وجه در هیات سه نفره‌ای که برای تصویب مراسم سیاسی در نظر گرفته شده، مطرح و تصویب نشده است.

روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد با تکذیب خبر ممانعت از برگزاری مناظره رسایی و زیباکلام مدعی شد: این مناظره به هیچ وجه در هیات سه نفره‌ای که برای تصویب مراسم سیاسی در نظر گرفته شده، مطرح و تصویب نشده است.

به گزارش ایلنا، روابط عمومی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد با تکذیب خبر ممانعت از برگزاری مناظره رسایی و زیباکلام مدعی شد: این مناظره به هیچ وجه در هیات سه نفره‌ای که برای تصویب مراسم سیاسی در نظر گرفته شده، مطرح و تصویب نشده است.

متن کامل این توضیحات به شرح زیر است:

«با سلام

احتراما پیرو درج خبری با عنوان مسولان دانشگاه آزاد از برگزاری مناظره رسایی و زیباکلام ممانعت به عمل آوردند. توضیحات ذیل جهت تنویر افکار عمومی ارسال می‌گردد. خواهشمند است طبق قانون اقدامات لازم جهت درج این توضیحات را صادر فرمایید.

1- مناظره یک بحث دو نفره و دارای طرف مخالف و موافق است حال اینکه 9 دی یک حماسه ملی و رویدادی وحدت‌بخش برای پایان دادن به فتنه 88 بوده از این رو به هیچ وجه قابل بحث و بررسی در قالب مناظره نیست و نه تنها در فضای دانشگاه نمی‌تواند کمکی به افزایش بصیرت دانشجویان کند بلکه می‌تواند به محملی برای ایجاد تفرقه نیز تبدیل شود.

2- واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد اسلامی همنوا با سایر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی ضمن گرامیداشت حماسه 9 دی برگزاری مراسم ویژه جهت بزرگداشت این حماسه را در دستور کار خود دارد و تاکنون نیز به نصب بنر، پلاکارد و درج سخنان مقام معظم رهبری در خصوص 9 دی اقدام کرده و انشاءالله در سالروز این حماسه بزرگ نیز مراسم باشکوهی با حضور و همکاری کانون‌ها، تشکل‌ها و نشریات دانشجویی برگزار خواهد کرد.

3- عنوان شده‌است که برگزاری مناطره به مناسبت بزرگداشت حماسه 9 دی در راستای برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی بوده است، در حالی که کرسی‌های آزاداندیشی یک مقوله متفاوتی از این قضیه بوده و دستورالعمل خاصی خود را دارد و اتفاقا دانشگاه آزاد اسلامی یکی از بانیان برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی بوده و تاکنون کرسی‌های فراوانی در واحدهای دانشگاه آزاد از جمله واحد علوم و تحقیقات برگزار شده است.

4- تمام درخواست‌های برگزاری مراسم سیاسی ابتدا در هیأت سه نفره که متشکل از رئیس واحد، رئیس ستاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه و نماینده رئیس دانشگاه باید مطرح و مورد تصویب قرار گیرد حال اینکه در این هیأت برگزاری مناظره به مناسبت بزرگداشت حماسه 9 دی با حضور آقایان رسایی و زیباکلام به هیچ وجه مطرح و تصویب نشده است. لذا عنوان کردند این مطلب که مسئولان دانشگاه علوم و تحقیقات از برگزاری مناظره ممانعت به عمل آورده‌اند از اساس بی‌معنی و کذب است.

کد N650281