"ارتش رژیم صهیونیستی دیگر آماده ورود به جنگی جدید نیست"

رژيم صهيونيستي

یک تحلیلگر اسرائیلی در گزارشی اعلام کرد: توانایی ارتش اسرائیل و آمادگی آن طی سال‌های اخیر کاهش یافته و اسرائیل دیگر آمادگی لازم برای ورود به جنگ جدید را ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت اینترنتی النشره، یکی از تحلیلگران اسرائیلی در بررسی‌هایی که در خصوص فعالیت نهادهای اجرایی، نظامی و مدنی رژیم صهیونیستی انجام داده، اعلام کرده است: برخی مسائل از جمله توانایی نهاد نظامی و ارتش اسرائیل برای ورود به جنگ و حالت فوق‌العاده از مسائل حیاتی و اساسی اسرائیل به شمار می‌رود و همچنین مساله صنایع نظامی تل‌آویو نیز اهمیت ویژه‌ای دارد.

در این گزارش آمده است که توانایی سازمان‌های نیروهای زمینی این رژیم که در سال‌های اخیر متحمل ضرر زیادی شده، در حالت خطرناکی قرار دارد و وجود این شرایط اجازه آموزش نظامی مناسب به آنها را نمی‌دهد و این امر باعث شده که نیروها توانایی لازم برای جنگ‌ها و آمادگی و قدرت کافی برای ایفای نقش در وظایف جنگی خود در آینده را نداشته باشند.

در این گزارش آمده است که در زمینه نظارت نهادهای سیاسی بر دو بخش نظامی و امنیتی اسرائیل مشکلات اساسی وجود دارد که وجود این مشکلات مانع اطمینان نهادهای سیاسی از عملکرد دستگاه‌های مذکور می‌شود.

این تحلیلگر همچنین در این گزارش از وجود خلأها در نهاد حفاظتی و لجستیکی گردان‌ها، انبارهای تجهیزات ارتش خبر داده و اظهار کرده که باید تعهدات اساسی که قانون به اجرای آن متعهد شده، اجرایی شود.

این تحلیلگر اسرائیلی در بررسی‌های خود مطرح کرد، مقامات اسرائیلی و دستگاه‌های ذی‌ربط برای اصلاح مشکلاتی که در تاسیسات امنیتی حساس تل‌آویو وجود دارد تلاش نمی‌کنند در حالی که این اشکالات حدود 4 سال پیش هم مطرح شد.

وی افزود: مقامات اسرائیلی برای اجرای تمام تصمیمات اتخاذ شده در جبهه داخلی اسرائیل هیچ اقدامی نمی‌کنند و وزارتخانه‌های امنیت اسرائیل نیز در خصوص ساخت نهادهای اساسی و چگونگی حمایت و دفاع از آنها نیز هیچ برنامه‌ای در دستور کار خود ندارند.

در همین خصوص روزنامه عبری زبان هاآرتص در گزارشی به این مساله اشاره کرد، ارتش اسرائیل، ارتش مردم نیست بلکه تبدیل به ارتش حرفه‌ای شده که در مقابل دادن پول، نیرو می‌گیرد.

این روزنامه نوشت: این واقعیت با تمام خواسته‌ها و آرزوهای مقامات اسرائیل برای ارتش مغایرت دارد چراکه پیشتر وزیر امنیت اسرائیل اعلام کرد، ما باید هر زن و مردی را که در اسرائیل سلاح حمل می‌کند را شناسایی کنیم.

این روزنامه در گزارش خود به این مطلب اشاره کرد که جامعه اسرائیل به این مساله رسیده است که ارتش مردم هیچ اعتقادی ندارد و خلأ آن را کاملاً حس می‌کند چرا که حدود نیمی از دانش‌آموزان کلاس اول عرب اسرائیلی و یا یهودیان تندرو هستند و علاوه بر آنها دختران و پسران دیگر زمانی که به سن 18 سالگی برسند از رفتن به سربازی معاف می‌شوند و این مساله به این معناست که در آینده جوانان بسیار کمی هستند که جذب ارتش خواهند شد.

انتهای پیام

کد N649999