اردوغان خودش ریاست کابینه را بر عهده می‌گیرد

تركيه

رئیس‌جمهوری ترکیه بر گمانه‌زنی‌ها درباره زمان برگزاری نشست کابینه پایان داد و گفت، ریاست این نشست را در 19 ژانویه 2015 برعهده می‌گیرد و نخست‌وزیر هم کاملا با آن موافق است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه حریت، رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه در پاسخ به سوالی درباره ریاست نشست کابینه در سال جدید میلادی گفت: ترکیه کشوری جمهوری است که در داخل چارچوب قانون اساسی اداره می‌شود و من با اطلاع احمد داوود اوغلو، نخست‌وزیر، ریاست نشست کابینه در 19 ژانویه 2015 را برعهده می‌گیرم.

اواسط دسامبر 2014، بینالی ییلدیریم، نماینده حزب حاکم عدالت و توسعه از استان ازمیر گفت: اردوغان برای نخستین‌بار ریاست کابینه را در پنجم ژانویه 2015 برعهده می‌گیرد و پس از آن به صورت مداوم هر دو ماه یکبار این مساله رخ می‌دهد.

داوود اوغلو نیز در نخستین اظهارنظرهای علنی و مستقیم خود در مصاحبه‌ای اعلام کرد که هیچ نشستی در پنجم ژانویه برگزار نمی‌شود و نشست کابینه 19 ژانویه برگزارخواهد شد.

اردوغان در کنفرانس مطبوعاتی خود که روز دوشنبه برگزار شد، گفت: من به عنوان رئیس‌جمهور منتخب مردم، پیش از انتخابات این مساله را گفته بودم که براساس قانون اساسی ترکیه رفتار می‌کنم.

انتهای پیام

کد N649957