تسلیم شدن 200 شبه‌نظامی طالبان در افغانستان

سیاسی

طبق گزارش‌ها، حدود 200 شبه‌نظامی طالبان خود را تسلیم کرده و نسبت به حمایت از دولت افغانستان متعهد شده‌اند.

طبق گزارش‌ها، حدود 200 شبه‌نظامی طالبان خود را تسلیم کرده و نسبت به حمایت از دولت افغانستان متعهد شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرگزاری خامه پرس گزارش داد، حدود 200 شبه‌نظامی طالبان خشونت را رد و خود را تسلیم کردند. آنها حمایت خود را از دولت افغانستان اعلام کردند.

براساس این گزارش، شبه‌نظامیان طالبان سلاح‌های خود را تحویل داده و در جریان سفر ژنرال عبدالرشید دوستم، معاون رئیس‌جمهوری افغانستان به ولایت جوزجان، حمایت خود را از دولت وحدت ملی اعلام کردند.

طبق بیانیه ژنرال دوستم، دولت افغانستان از تسلیم شدن شبه‌نظامیان طالبان و سایر گروه‌های شبه‌نظامی استقبال می‌کند و از آنها می‌خواهد به روند سازش سیاسی بپیوندند.

وی تاکید کرد که برای هر شبه‌نظامی که خود را تسلیم کند، فرصت‌های شغلی ایجاد می‌شود. ولایت جوزجان یکی از ولایت‌هایی که در شمال افغانستان واقع شده و شاهد خشونت‌های بسیار بوده است و گروه‌های شبه‌نظامی ضددولتی در این ولایت عملیات‌های زیادی انجام داده است.

به تازگی اشرف غنی، رئیس‌جمهوری افغانستان از شبه‌نظامیان خواسته است تا خود را تسلیم کرده و به روند صلح بپیوندند. وی همچنین به آنها اطمینان داد که متهم نخواهند شد. در پی این اظهارات، شماری از شبه‌نظامیان طالبان خود را تسلیم کردند.

انتهای پیام

کد N649955