• ۳بازدید
معاون اجرایی رئیس جمهور:

سیستان و بلوچستان نقش موثری در توسعه روابط اقتصادی با کشورهای همسایه دارد

محمد شريعتمداري

معاون اجرایی رئیس جمهور گفت: دولت توسعه زیرساختها و رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پایدار را در چابهار بصورت برنامه‌ریزی‌شده مد نظر قرار داده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)- منطقه سیستان و بلوچستان، محمد شریعتمداری در بازدید از منطقه آزاد چابهار در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حجم سرمایه‌گذاری در این بندر بخصوص از سوی کشورهای همجوار در حال افزایش است.

وی افزود: شناسایی ظرفیت‌های موجود منطقه و رصد آنها از نزدیک و داشتن برنامه برای فعال کردن آنها نشانگر درک صحیح مدیریت است که باید آن را ارج نهاد.

معاون اجرایی رئیس جمهور در ادامه تصریح کرد: استفاده از ظرفیتهای گردشگری، تجاری، ماهیگیری و تقویت نظام گمرکی استان می تواند روند توسعه اقتصادی را سرعت بخشد.

شریعتمداری خاطرنشان کرد: استان سیستان و بلوچستان می تواند نقش موثری در توسعه روابط تجاری و اقتصادی با کشورهای همسایه داشته باشد و دروازه ایجاد تحول رو به توسعه استان و کشور شود.

وی اظهار کرد: توسعه سواحل چابهار و کنارک علاوه بر فراهم کردن زمینه‌های ایجاد اشتغال، موجب رونق وضعیت معیشتی مردم منطقه می‌شود.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: چابهار به لحاظ داشتن توانمندی وظرفیت‌های بالا می‌تواند در زمینه تعاملات بین‌المللی برای کشورمان حائز اهمیت باشد.

وی اضافه کرد: بندر چابهار به لحاظ موقعیت استراتژیکی، توانمندی‌های بسیار مناسبی را در زمینه ترانزیت کالا در بخش های داخلی و بین‌المللی دارا بوده و با توجه به رقابت اقتصادی در جهان، روند اجرای طرح توسعه اسکله شهید بهشتی بندر چابهار در مقایسه با بندر گوادر پاکستان از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

انتهای پیام

وبگردی