جزئیات مسابقه «حریم خورشید» با محوریت سبک زندگی رضوی

امام رضا ع ,جشنواره امام رضا ع

دبیر جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) از آغاز برگزاری مسابقه بزرگ «حریم خورشید» با محوریت سبک زندگی رضوی خبر داد و گفت: این مسابقه توسط بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) به صورت ماهانه برگزار می‌شود و در هر ماه 8 برگزیده خواهد داشت.

دبیر جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) از آغاز برگزاری مسابقه بزرگ «حریم خورشید» با محوریت سبک زندگی رضوی خبر داد و گفت: این مسابقه توسط بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) به صورت ماهانه برگزار می‌شود و در هر ماه 8 برگزیده خواهد داشت.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سیدجواد جعفری، مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع)، با اشاره به برگزاری مسابقه بزرگ «حریم خورشید» اظهار کرد: این مسابقه در راستای رهنمودهای مقام معظم رهبری با محوریت سبک زندگی با الهام از آموزه‌های رضوی طراحی شده است.

وی با اشاره به اینکه بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع) ترویج فرهنگ رضوی را سرلوحه اهداف خود قرار داده است، افزود: این بنیاد مسئولیت برگزاری جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) را در 31 استان و 200 نقطه از جهان عهده دار است و این مسابقه نیز با هدف اشاعه فرهنگ رضوی برگزار خواهد شد.

جعفری با بیان اینکه شرکت در مسابقه «حریم خورشید» برای همگان آزاد است و هزینه سفر زیارتی به مشهد مقدس، قم و شیراز جوایز هر دوره از این مسابقه است، افزود: نرم افزار این مسابقه قابل بلوتوث به دیگران بوده و شرکت در مسابقه و دانلود سوالات به صورت کاملا رایگان است.

وی گفت: این مسابقه در طول سال و به صورت ماهانه، در هشتم هر ماه برگزار می‌شود که اولین دوره مسابقه حریم خورشید، هشتم دی ماه جاری آغاز و بیست و پنجم این ماه به پایان می‌رسد و پس از این تاریخ سیستم اجازه ثبت نام به شرکت کنندگان را نخواهد داد.

مدیرعامل بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)، ادامه داد: نتایج هر دوره از مسابقه، بیست و هشتم همان ماه اعلام می‌شود، برگزیدگان اولین دوره نیز در تاریخ 28 دی ماه اعلام خواهد شد.

وی با بیان اینکه مراسم قرعه کشی در تاریخ 27 هر ماه برگزار می‌شود، تصریح کرد: اسامی برندگان پس از 24 ساعت پس از انجام قرعه کشی در سایت شمس توس به آدرس www.shamstoos.ir قابل رؤیت است.

جعفری پاسخ به بیش از 70 درصد سوالات توسط شرکت کنندگان را شرط شرکت در قرعه کشی هر ماه دانست و گفت: برندگان مسابقه باید تا 10 روز پس از اعلام نتایج به شماره تلفن 9- 32283044-051 تماس گرفته و با اعلام شماره حساب جهت اخذ هزینه سفر زیارتی اقدام کنند.

وی در ادامه اشاره‌ای به جوایز مسابقه بزرگ «حریم خورشید» داشت و گفت: این مسابقه به یمن نام مبارک امام هشتم(ع) در هر دوره دارای هشت جایزه خواهد بود که جایزه نفر اول (جایزه ویژه ) هزینه سفر به مشهد مقدس برای فرد برگزیده و دو نفر از اعضای خانواده جمعا به مبلغ یک میلیون و 500 هزار تومان است.

مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع)جایزه هفت نفر دیگر را هزینه سفر زیارتی به شهرهای مقدس قم و شیراز به مبلغ 500 هزار تومان برای هر فرد دانست و خاطرنشان کرد: برندگان می‌توانند تا 10 روز پس از اعلام نتایج برای دریافت جایزه خود اقدام نمایند، در غیر این صورت انصراف تلقی شده و افراد ذخیره جایگزین می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در هر دوره از مسابقه، سوالات از یکی از کتاب‌های مرتبط با امام رضا(ع) مطرح می‌شود، گفت: جهت دسترسی آسان شرکت کنندگان، منبع سوالات (بصورت فایل پی دی اف و اندروید) در اختیار شرکت کنندگان قرار می‌گیرد و در صورتی که افرادی مایل به تهیه کتاب مذکور باشند می‌توانند با شماره تلفن‌های بنیاد بین المللی فرهنگی و هنری امام رضا(ع) تماس گرفته و آن را تهیه کنند. منبع اولین دوره مسابقه کتاب حکمت‌های رضوی است که توسط انتشارات بنیاد بین المللی امام رضا(ع) چاپ و منتشر شده است.

جعفری با بیان اینکه علاقه مندان به شرکت در این مسابقه باید در ابتدا نرم افزار و منبع سوالات مسابقه را از سایت "شمس توس" دانلود کنند، افزود: شرکت کنندگان پس از پاسخ دادن به سوالات مطرح شده و اتمام مسابقه پاسخنامه را به همراه کد ملی از طریق گزینه "ارسال پاسخنامه" ارسال خواهند کرد. پاسخ‌ها به صورت پیامکی نیز ارسال می‌شود و نیازی به اتصال اینترنتی نیست.

وی با اشاره به اینکه هر فرد فقط یک بار می‌تواند با وارد کردن کد ملی خود در مسابقه شرکت کند، اما با یک دستگاه موبایل امکان شرکت چندین نفر وجود دارد، گفت: هر فرد با استفاده از کد ملی که در مسابقه شرکت کرده است می‌تواند از قسمت نتایج، نحوه عملکرد خود و میزان جواب‌های صحیح خود را مشاهده کند.

علاقمندان جهت کسب اطلاعات بیشتر به سایت شمس توسwww.shamstoos.irمراجعه کنند.

انتهای پیام

کد N649893