برغوثی: اسرائیل از غزه برای آزمایش سلاح‌های کشنده خود استفاده کرد

دبیرکل جنبش طرح ملی فلسطین اعلام کرد که رژیم صهیونیستی در جنگ علیه غزه از فلسطینی‌ها به عنوان وسیله‌ای برای آزمایش سلاح‌های خود استفاده کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از روزنامه جریده، "مصطفی برغوثی،" دبیر کل جنبش طرح ملی فلسطین در سخنانی اعلام کرد: اسرائیل به سومین منبع بزرگ تولید سلاح در جهان تبدیل شده و این دلیل محکمی است که نشان می‌دهد این رژیم از غزه به عنوان میدانی برای آزمایش سلاح‌های ویران کننده خود استفاده کرده است.

وی افزود:‌ اسرائیل در حملات سالهای اخیر خود به غزه بارها از سلاح‌های کشنده، بشکه‌های مواد منفجره و بمب‌های میخی ساخت خود استفاده کرده است.

برغوثی تصریح کرد: در سال 2014 جهان به دلیل اقدامات وحشیانه اسرائیل در نوار غزه،‌ کرانه باختری،‌محاصره غزه، هدف قرار دادن مسجد الاقصی و ادامه شهرک سازی‌ها جهان شاهد جنایات اسرائیل بود.

وی افزود: اسرائیل طی حملات خود و بنا به گزارش‌های سازمان ملل حدود ده‌ها هزار منازل مسکونی را ویران و 2272 تن را به شهادت رساند که در این میان 11711 تن نیز زخمی شدند. تعداد افراد شهید شده در سال 2014 میلادی در مقایسه با سال 2013 بسیار افزایش یافت.

دبیر کل جنبش طرح ملی فلسطین تاکید کرد: اسرائیل طی جنگ خود علیه غزه حدود 21 هزار تن مواد منفجره معادل دو بمب هسته‌ای استفاده کرد و در جنگ 51 روزه‌ای که به راه انداخت، بسیاری از افراد را کشت.

وی همچنین نسبت به وقوع انفجارهای جدید و بدتر شدن اوضاع نوار غزه آن هم طی اجرای عملیات بازسازی غزه هشدار داد.

انتهای پیام

کد N649879