زاکانی:

۹ دی يك شاخص مهم برای ولايتمداری مردم و نه گفتن به فتنه گران است

سیاسی

بهشهر- خبرگزاري مهر: نماينده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: نهم دی يك شاخص مهم برای ولايتمداری مردم و نه گفتن به فتنه گران است.

به گزارش خبرنگار مهر، علیرضا زاکانی دوشنبه شب در همایش انقلاب سوم كه به مناسبت بزرگداشت حماسه نهم دی در حسینیه قتلگاه بهشهر برگزار شد افزود: فتنه گران در حق همه مردم جامعه و نظام جفا كردند.

وی ادامه داد: مردم ما در نهم دی تكلیف فتنه گران و آشوبگران را مشخص كردند و محاكمه نكردن آنان در شرایط كنونی جزئی از نظام است تا از فتنه جدید جلوگیری شود.

زاکانی با بیان این که نهم دی یک شاخص است، افزود: مردم با حضور حماسی خود در این روز تاریخی به همه جنایت های فتنه گران نه گفتند و نشان دادند كه تا آخرین لحظه گوش به فرمان رهبری، امام و شهدا هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینكه در نهم دی عنایات الهی نصیب حال ملت ایران شد خاطرنشان كرد: سران فتنه حتی به غربی ها چراغ سبز هم نشان دادند و می خواستند برای آنها فرش قرمز هم پهن کنند كه اگر ورود به موقع رهبری و هوشیاری و بصیرت مردم نبود در بی بصیرتی قرار می گرفتیم.

زاكانی با اشاره به اینكه بیان اصل تقلب انتخابات هم نقشه ای از پیش تعیین شده بود، گفت: خود فتنه گران هم می دانستند كه تقلبی در كار نیست و در خلوت خود به این رای اعتقاد داشتند اما در بین مردم تظاهر به تقلب رای می كردند.

وی ادامه داد: اوباما دو روز قبل از انتخابات بر اساس نظر سنجی های انجام شده به این جمع بندی رسید که ۸۷ درصد در انتخابات شرکت خواهند کرد که از این میزان ۳۴ درصد به احمدی نژاد و ۱۴ درصد هم به موسوی رأی خواهند داد.

نماینده مردم تهران در مجلس در ادامه سخنان خود با بیان این که پس از حوادث سال ۸۸ تحریم های آمریکا علیه ملت ایران بیشتر شد، ادامه داد: تشدید تحریم ها از علل و عوامل فتنه ۸۸ است كه موجب شده مردم در سختی و فشار قرار گیرند.

وی با بیان این که نظام اسلامی در برخورد با سران فتنه با رافت و مهربانی رفتار كرده است، گفت: نظام در برخورد با سران فتنه هم محبت و هم تدبیر کرد چرا كه برخی معتقدند آنان باید محاكمه شوند اما امنیت ملی خواهان محاكمه آنان در شرایط فعلی نیست و اینان در دادگاه ملت در نهم دی محاكمه شدند.

زاكانی افزود: سران فتنه قبح زشتی ارتباط با بیگانگان را شكستند و در واقع فتنه اصل نظام را نشانه رفته بود و با اصل نظام و ولایت فقیه و براندازی آن كار داشت كه با بیداری و هوشیاری مردم ناكام ماند و در نطفه خفه شد.

نماینده مردم تهران در مجلس گفت: انسجام و وحدت ما مهمترین مسئله ای است كه در شرایط فعلی باید مورد توجه قرار گیرد و در دستور كار باشد و بدانیم جریان نفاق جدیدی در راه است كه باید هوشیارتر و بصیرتر از قبل وارد شویم و بدانیم در برابر خون شهدا و امام و رهبری مسئول هستیم.