كنعانی‌مقدم در گفت‌وگو با ایلنا مطرح كرد:| 237390

تلاش فرصت‌طلبان برای قرار گرفتن در لیست‌های انتخاباتی/پایداری‌ها اصولگرا نیستند

سیاست داخلی

آن چیزی كه برای من جالب است، این است كه برخی‌ها افراد و جریانات كه مسبب انشعاب و تشتت در جریان اصولگرایی شده و حول محور آقای احمدی‌نژاد جمع شده‌ بودند، اینك می‌خواهند وحدت را به جریان اصولگرایی بازگردانند.

دبیركل حزب سبز ایران تاكید كرد: آنچه برای جریان اصولگرایی باید مهم باشد و برای آن فعالیت بكند، این است كه اصول اصولگرایی حفظ شود و از تندرویی، قانون‌گریزی و فساد دور باشد ولی متاسفانه فرصت‌طلبان در تلاش برای قرار گرفتن در لیست‌ها و پیروزی در انتخابات هستند.

حسین كنعانی‌مقدم در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص وضعیت اردوگاه اصولگرایان گفت: مدتی است كه مسئله وحدت جریان اصولگرایی، نقل مجالس اصولگرایان است. به نظر می‌رسد تلاش در این باره با ایجاد جبهه‌هایی جدید صورت می‌گیرد ولی آنچه مسلم است، این است كه این آرایش‌ها و جبهه‌ها، عمدتا جنبه ائتلاف انتخاباتی دارند تا سیاسی.

وی ادامه داد: اصولگرایان بیش از هر چیز نیازمند جبهه متحد سیاسی هستند، چیزی كه اصلاح‌طلبان در طول ادوار گذشته توانستند به آن دست پیدا كنند.

این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به حضور تندروها در جبهه اصولگرایی یادآور شد: آن چیزی كه برای من جالب است، این است كه برخی‌ها افراد و جریانات كه مسبب انشعاب و تشتت در جریان اصولگرایی شده و حول محور آقای احمدی‌نژاد جمع شده‌ بودند، اینك می‌خواهند وحدت را به جریان اصولگرایی بازگردانند.

كنعانی‌مقدم با تاكید بر اینكه جبهه پایداری، یك جریان اصولگرا نیست، تصریح كرد: جبهه پایداری طیف و عنوانی است كه سعی می‌كند تا در جریان اصولگرایی نفوذ كرده و آنها را به سمت خود جلب و جذب كند.

دبیركل حزب سبز ایران با بیان اینكه اصولگرایی نیازمند شفاف‌سازی است، ابراز داشت: اسم اصولگرایی كه اكنون از سوی برخی از جریانات مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد نیازمند شفاف‌سازی و تبیین است. باید بگویم كه اصولگرایی با تندرویی و بی‌قانونی سنخیتی ندارد. جریان اصولگرایی باید به دنبال قانون‌گرایی و مبارزه با فساد باشد.

وی با اشاره به دوره مدیریتی تندروها در دولت‌های نهم و دهم خاطرنشان كرد: از آنجایی كه تندروها در مسئله قانون‌گرایی و مبارزه با فساد سابقه خوبی از خود به جا نگذاشتند، بنابراین آنها نمی‌توانند محور گفتمانی جدید در اصولگرایان باشند.

این فعال سیاسی اصولگرا افزود: آنها هشت سال در راس قدرت و مدیریت كشور بودند ولی چیزی از آنها مشاهده نشد و نتیجه‌ای نیز نگرفتند.

كنعانی‌مقدم با یادآوری بر این مسئله كه پیروزی در انتخابات نباید محور فعالیت‌های اصولگرایان باشد، بیان كرد: آنچه برای جریان اصولگرایی باید مهم باشد و برای آن فعالیت بكند، این است كه اصول اصولگرایی حفظ شود و از تندرویی، قانون‌گریزی و فساد دور باشد ولی متاسفانه فرصت‌طلبان در تلاش برای قرار گرفتن در لیست‌ها و پیروزی در انتخابات هستند.

کد N649747