لاریجانی:

قیام 9 دی طراحی دشمن را نقش بر آب کرد

9 دي

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیام 9 دی طراحی دشمن را نقش بر آب کرد، گفت: پاسداشت 9 دی در سخنرانی در این باب نیست، در درس گرفتن از آن است.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قیام 9 دی طراحی دشمن را نقش بر آب کرد، گفت: پاسداشت 9 دی در سخنرانی در این باب نیست، در درس گرفتن از آن است.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، علی لاریجانی در نطق ابتدای جلسه علنی روز سه‌شنبه با بیان اینکه روز 9 دی را که به‌حق ایام‌الله نامیدند گرامی می‌داریم، گفت: مقام معظم رهبری فرمودند: راهپیمایی 9 دی تجلی قدرت خدا و حرکت ماندگار در تاریخ انقلاب است و به حق چنین بود. بعد از توطئه‌های گوناگون خارجی و داخلی عنایت الهی در اراده ملت تجلی یافت و در قیام 9 دی فتنه سال 88 خاتمه پیدا کرد.

رئیس قوه مقننه خاطرنشان کرد: در طول تاریخ انقلاب حرکت انقلابی امت اسلامی همیشه در بزنگاه سرنوشت ساز بوده است. این حرکت جوشان ملت بود که انقلاب اسلامی را به‌وجود آورد و با پیوستن ملت بزرگ ایران در جنگ بود که سرنوشت جنگ عوض شد.

وی تصریح کرد: این قیام ملت بود که در 23 تیر قائله 18 تیر را ختم کرد و این بار قیام هنرمندانه ملت ایران در 9 دی طراحی دشمن را نقش بر آب کرد.

لاریجانی با بیان اینکه قیام 9 دی درس‌های گرانقدر برای امروز و آینده ایران دربر دارد گفت: نخست اینکه مقام معظم رهبری در تحلیل انقلاب اسلامی و فتنه 88 بحث مهمی دارند و می‌فرمایند دشمنان ما تصور می‌کردند با رحلت امام آغاز فروپاشی این نظام مقدس کلید زده خواهد شد. آنها خیال می‌کردند امام که رفت به تدریج این چراغ خاموش خواهد شد. اما بعد از مراسم تشیع جنازه امام آن احساسات مردم و آن حرکت عظیم مردم در حمایت از کاری که خبرگان کردند این ها را مایوس کرد. یک برنامه ریزی ده ساله کردند. این تحلیل من است. به معنای اطلاع نیست. تحلیلی است که قرائن آن را برای ما اثبات می‌کند.

ادامه دارد ...

کد N649689