عضو جامعه مدرسین:

بصیرت مردم در 9 دی پاسخی به جنگ نرم دشمنان بود

سیاسی

یک عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم معتقد است که بصیرت مردم در 9 دی پاسخی به جنگ نرم دشمنان بود.

آیت الله عباس کعبی در گفت‌و‌گوبا خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در آستانه 9 دی اظهار کرد: باید فتنه 88 را با همه عوامل آن تحلیل کنیم. عده‌ای تلاش می‌کنند این مسئله را کم اهمیت جلوه دهند و به عنوان یک اتفاق گذرا تلقی کنند.

حماسه 9 دی مانند 22 بهمن به عنوان نماد حضور مقتدرانه و آگاهانه مردم با بصیرت باید پاس نگه داشته شود و این بصیرت مردم در 9 دی بود که پاسخ جنگ نرم دشمنان را داد.

وی درباره راهکارهای حفظ مردم در صحنه به عنوان پشتوانه های نظام گفت: حضور مردم در صحنه یکی از پایگاه های اصلی استحکام نظام جمهوری اسلامی ایران است چون نظام ما یک نظام مقدس اسلامی و مردمی به حساب می آید و برای حفظ مردم علاوه بر استحکام ایدئولوژیک باید جلب رضایت عمومی مردم و تقویت اعتماد متقابل صورت گیرد. مردم و نظام با بالابردن سقف کارآمدی می توانند حضور در صحنه را برای همیشه حفظ کنند.

این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به این‌که در 9 دی مردم احساس کردند که نظام مورد هجوم و یک توطئه براندازی نرم قرار گرفته است یادآور شد: خطری که توسط دشمنان اسلام و نظام یعنی آمریکا ،‌انگلیس و صهیونیست ها و پایگاه های آن‌ها یعنی سلطنت طلبان و منافقین و از طرفی اصلاح طلبان تندرو به بهانه واهی تقلب به وجود آمد و باعث شد سطح جسارت و اهانت ها متوجه شعارهای اصلی انقلاب شود مردم احساس خطر کردند و وارد صحنه شدند.

وی اضافه کرد: وقتی مردم دیدند که شعارهای اصلی نظام مورد هدف واقع شده و به جای دفاع از آرمان های نظام شعارهایی مثل جمهوری ایرانی یا نه غزه نه لبنان داده می‌شود و به عکس و آرمان های امام (ره) اهانت می‌شود و حتی امام حسین (ع) مورد اهانت قرار می گیرد به صحنه آمدند تا بر آرمان های امام و شهدا و دفاع از ولایت فقیه تاکید کنند.

این عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پایان اظهارکرد: حضور توام با بصیرت، آگاهانه و قاطعانه مردم در صحنه این پیام را به همه داد که مردم هر وقت احساس کنند که به آرمان ها و ارزش های اسلامی نظام جمهوری اسلامی دست اندازی می‌شود در دفاع از نظام و ولایت فقیه و در مقابله با دشمنان قاطعانه در صحنه حاضر خواهند شد.

انتهای پیام

کد N649584