رئیس جمهور سریلانکا حزب مسلمانان این کشور را به توطئه‌چینی متهم کرد

سیاسی

دولت سریلانکا نسبت به توطئه چینی بین‌المللی برای تقسیم کشور و تلاش اپوزیسیون برای ترغیب تمام احزاب سیاسی برای حمایت از آن در انتخابات ریاست جمهوری ژانویه 2015 هشدار داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری شینهوا، حزب حاکم ائتلاف متحد مردمی آزاد تحت رهبری ماهیندا راجاپاکسه، رئیس جمهوری سریلانکا گفت،‌ تصمیم اتخاذ شده توسط حزب اصلی مسلمانان سریلانکا برای خروج از دولت و حمایت از اپوزیسیون نشانه‌ای از توطئه چینی علیه کشور است.

حزب حاکم سریلانکا اعلام کرده است که حزب کنگره مسلمان سریلانکا در حالی دیگر به حمایت از دولت نمی‌پردازد که رئیس جمهور هم از درخواست‌های ایجاد یک دولت جداگانه توسط این حزب در شرق کشور امتناع کرده است.

دبیرکل حزب حاکم سریلانکا گفت: مذاکره با حزب کنگره مسلمان سریلانکا خوب پیش رفت اما دولت با تقاضای آن‌ها مخالفت کرد. حزب حاکم نمی‌تواند با تشکیل یک دولت منطقه‌ای جدید بر مبنای قومیت موافقت کند. این تقاضا با سیاست دولت مغایر است.

همچنین احتمال می‌رود که حزب تامیل موسوم به ائتلاف ملی تامیل از کاندیدای اپوزیسیون به صورت مستقیم یا غیر مستقیم حمایت کند که بخشی از توطئه بین‌المللی برای تقسیم سریلانکا است.

حزب کنگره مسلمان سریلانکا دومین حزب اسلامی و اصلی این کشور است که ظرف دو هفته گذشته حمایت از دولت را کنار گذاشته و به حمایت از اپوزیسیون می‌پردازد.

هفته گذشته هم حزب "کنگره تمام سیلون ماکال" تحت رهبری وزیرسابق اقتصاد و صنعت از حمایت حزب حاکم دست کشید.

انتخابات ریاست جمهوری سریلانکا هشتم ژانویه 2015 برگزار می‌شود.

انتهای پیام

کد N649387