یک کشته و چند زخمی در اولین روز اعتصاب‌های بنگلادش

اعتصاب,بنگلادش

مخالفان دولت بنگلادش در پی اعتصاب سراسری امروز (دوشنبه) با پلیس درگیر شدند. با افزایش تنش‌ها و درگیری‌های پیش از اولین سالگرد انتخابات بحث انگیز سال گذشته، تاکنون یک تن کشته و چندین تن دیگر زخمی شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، پلیس اعلام کرده است که این مقتول یک معلم خانم بوده و بر اثر اصابت سنگ به سرش آن هم از سوی مخالفان کشته شده است.

حزب ناسیونالیست بنگلادش، مهمترین حزب مخالف این کشور به همراه 19 حزب متحد دیگرش از جمله گروه‌های اسلامگرا از مردم خواسته‌اند تا با پیوستن به اعتصاب، اعتراض خود را به سران کشور و حامیان نظامی آن‌ها نشان دهند.

به گفته سخنگوی این حزب، تاکنون دست کم 400 تن از مقامات این حزب و فعالان مدنی بازداشت شده‌اند. گفته می‌شود یکی از مقامات ارشد این حزب و نیز رئیس شاخه جوانان آن در میان بازداشت شدگان هستند.

در انتخابات سال گذشته حزب ناسیونالیست انتخابات را تحریم کرد و اکنون به مناسبت سالگرد آن انتخابات اقدام به اعتراض و اعتصاب نموده است.

با این حال شرکت کردن مردم در این اعتصابات پیامی را به دولت فعلی بنگلادش ابلاغ می‌کند. در روز دوشبه اکثر مدارس و ادارات تعطیل بودند.

انتهای پیام

کد N649348