در بیانیه وزارت دفاع تاکید شد:

چشم‌پوشی از عبرت‌های تاریخی٬ خسارات زیادی به نظام تحمیل خواهد کرد

دولت

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای ‌مسلح٬ رهنمودهای مقام معظم رهبری ‌را قطب‌نمای نجات‌بخش ملت ایران در رویارویی با بحران‌های مهندسی‌شده دشمنان قسم‌خورده اسلام می‌داند.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای ‌مسلح در بیانیه‌ای با گرامیداشت سالگرد حماسه تاریخی ۹دی، بصیرت، هوشمندی ملت ایران را از مؤلفه‌های اقتدار نظام و انقلاب اسلامی و عامل عبور سرافرازانه کشور از خطرات و تهدیدات فراروی دانست.

به گزاش ایلنا٬ بیانیه وزارت دفاع بدین شرح است:

حماسه عاشورایی ۹ دی ماه آیینه‌ تمام‌نمای بصیرت، بیداری، هوشمندی، دشمن‌شناسی و ولایتمداری ملت ایران و صحنه‌ شکست جبهه متحد ضد‌انقلاب داخلی و خارجی و عرصه‌ رسوایی نظام سلطه و استکبار در فتنه بزرگ سال ۸۸ بود که در برهه حساس‌ تاریخ سیاسی‌، اجتماعی کشور، تهدید دشمن را به فرصتی راهبردی برای نمایش قدرت شگرف انقلاب و نظام اسلامی تبدیل کرد.

حماسه ۹ دی که آتش فتنه‌گری و آشوب‌طلبی استکبار جهانی و‌ نابخردان فریب‌خورده را خاموش کرد از نقاط عطف انقلاب اسلامی و از وقایع ماندگار و الهام‌بخشی است که خواهد توانست نسل‌های آینده را هوشمندانه بر فتنه‌های احتمالی فراروی غلبه دهد.

‌تبیین و بازنمایی عوامل شکل‌گیری حماسه ۹ دی ماه سال ۸۸ و پیامدهای آن در محیط داخلی، منطقه‌ای و جهانی‌ به ویژه در صحنه‌ تقابل راهبردی انقلاب اسلامی با نظام سلطه و شبکه صهیونیسم بین‌الملل‌ امری مهم و نیاز دائمی جامعه‌ اسلامی ‌است.

بصیرت‌افزایی و افشای سیاست‌ها و سناریوهای پیچیده نظام سلطه و استکبار برای تحقق آرزوی شیطانی وخیال‌پردازانه براندازی نظام و انحراف و انحطاط در روند تکامل و پیشرفت انقلاب اسلامی، رسالت خطیر و تعطیل‌ناپذیری است که نیروهای مدافع انقلاب اسلامی و تربیت یافتگان مکتب ولایت فقیه هیچگاه نباید نسبت به آن غفلت کنند، چراکه هر‌گونه چشم‌پوشی از عبرت‌های تاریخی انقلاب، آسیب‌‌ها و خسارت‌های جبران‌ناپذیری را به نظام اسلامی تحمیل خواهد کرد.

وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای ‌مسلح با تجلیل از حماسه‌سازان ۹ دی ماه و تکریم و تعظیم به مقام شامخ شهیدان و جانبازان جبهه مقابله با فتنه ۸۸، ولایت فقیه و منویات و رهنمودهای مقام معظم رهبری (‌مدظله العالی) ‌را قطب‌نمای نجات‌بخش ملت ایران در رویارویی با بحران‌ها و فتنه‌های مهندسی‌شده دشمنان قسم خورده اسلام و انقلاب اسلامی دانسته و اعلام می‌دارد: ‌ملت ایران به برکت آموزه‌های سترگ تاریخی انقلابی خود به ویژه آنچه در مصاف با فتنه‌های سه دههٔ اخیر آموخته است‌ با حضور هوشمندانه و مجاهدانه در صحنه، رویکرد‌ها و رفتارهای جبهه معاندین داخلی و خارجی را با دقت، رصد و با آمادگی‌های همه‌جانبه خود به پیگیری آرمان‌ها بلند انقلاب اسلامی و دستیابی به قله‌های رفیع پیشرفت و تعالی در عرصه‌های مختلف‌ به ویژه اقتدار روز‌افزون نیروهای مسلح درمصاف با دشمنان ایران اسلامی ‌می‌اندیشد.

کد N649293