مبارزه با حملات سایبری در برنامه درسی مدارس انگلیس

در میان افزایش نگرانی‌ها درباره آسیب‌پذیری انگلیس در برابر حملات مشابه وقایعی که برای شرکت آمریکایی سونی پیکچرز رخ داد، کودکان 13 ساله انگلیسی مبارزه با تروریسم سایبری را آموزش می‌بینند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه دیلی میل، کارشناسان مرکز ارتباطات دولت انگلیس یکی از سازمان‌های فوق سری این کشور این برنامه را تهیه کرده و دولت تا حدی این برنامه را جدی گرفته است که امتحان تابستان آینده درس علم کامپیوتر برای اولین بار حاوی سوالاتی درباره امنیت سایبری خواهد بود.

کارشناسان معتقدند انگلیس برای دفاع از سیستم کامپیوتری کشورش، نیروهای متخصص کافی ندارد و این مساله امکان مورد حمله واقع شدن و آسیب رسیدن به سیستم‌های کامپیوتری کشور را بالا برده است.

بسیاری از تحلیل‌گران معتقدند، درگیری‌ها از این به بعد دیگر جنگ توپ و گلوله نیست بلکه بیشتر حملات وسیع سایبری را در بر می‌گیرد.

مرکز ارتباطات دولت همچنین اپلیکیشنی را برای کودکان طراحی کرده است که به آن‌ها تکنیک‌های کدگذاری را توضیح می‌دهد. این اپلیکیشن به علاوه جزئیاتی را درباره تاریخچه کدها از ماشین کدنویسی نازی‌ها را به کودکان ارائه می‌دهد.

تاکنون حدود 800 مدرسه پذیرفته‌اند تا این درس را در مدارس خود آموزش دهند.

انتهای پیام

کد N648824