صفار هرندی:

فتنه را راه انداختند تا بهار عربی دیرتر به منطقه برسد

9 دي

یک فعال سیاسی تصریح کرد: اصل حوادث فتنه سال 88 تقلب نبود، بلکه فتنه را راه انداختند تا بهار عربی دیرتر به منطقه برسد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد حسین صفارهرندی در همایش بزرگداشت حماسه 9 دی که به همت انجمن روزنامه‌نگاران مسلمان برگزار شد، اظهار کرد: آنچه که در ماه‌ها و روزهای فتنه 88 اتفاق افتاد، نوعی عملیات تأخیری بود و از جانب کسانی انجام شد که دلبسته سلطه جهانی بودند . جلوه‌هایی از آن اتفاقات بزرگ را در بیداری اسلامی کشورهای منطقه که به لحاظ سیاسی حیاط خلوت غرب و آمریکا بودند را دیده‌ایم.

وی ادامه داد: چیزی که امروز می‌بینیم این است که آمریکایی‌ها چشم باز می‌کنند و می‌بینند حوزه‌های نفوذ در خاور میانه را از دست داده‌اند و کابوسشان به واقعیت تبدیل شده است.

کسانی با درک این موضوع بلوای خیابانی برپا کردند که هرگز نمی توان برچسب خیانتشان را از پیشانی‌شان برداشت.

وی ادامه داد: فرق می‌کند بین کسانی که نادانسته حرکت کردند و اینها. در 25 خرداد به زعم خودشان جمعیت میلیونی به خیابان آمد، اما بعد از 25 خرداد جمعیتی نمی‌بینیم. آن جماعتی که تا روزهای آخر مانور می‌دادند همان نیروهای آمریکایی بودند که می‌خواستند جلوی بیداری اسلامی را در کشورهای همسایه بگیرند.

صفارهرندی با تأکید بر ضرورت گرامیداشت سالگرد 9 دی، تصریح کرد: ما باید سالگرد 9 دی را گرامی بداریم. یادمان باشد خود کسانی که علم تقلب را بلند کردند در خلوت خودشان می‌دانستند که تقلبی نبوده است. خیلی از بزرگان اصلاح‌طلب در نشست‌های داخلی خودشان کار سران فتنه را تقبیح می‌کردند. اصل تقلب نبود، بلکه جدال میان دو قدرت امروز و آینده جهان بوده است.

وی با بیان این‌که 9 دی یک روز ملی است، تصریح کرد: معلوم است که فتنه‌گران 9 دی را به عنوان روز ملی قبول نمی‌کنند. خیلی‌ها برخی از میتینگ‌های جمهوری اسلامی ایران را پیک‌نیک می‌دانند، اما 9 دی از جنس پیک‌نیک نبود یک جریان فشرده‌ای بود که مسلماً می‌خواست به فتنه پایان دهد.

این فعال سیاسی در جمع خبرنگاران با تأکید بر اهمیت پرداختن به جریان فتنه گفت: مجاورت جریان درون و بیرون انقلاب، همسویی برخی از عناصر بیرونی با عناصر داخلی و مداخله عناصر داخلی در کشور با بخشی از دوستان سابق انقلاب دلیل اهمیت فتنه است. این خیانت تا زمانی که قبح آن در بین مردم ریخته نشود، ممکن است دوباره تکرار شود.

انتهای پیام

کد N648779