سردار نامی :

فرهنگ دفاع مقدس ما را در همه عرصه‌ها به موفقیت می رساند

سیاسی

قائم‌مقام بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس گفت: در دفاع مقدس اولین‌بار بود که ملت سرافراز ایران توانست کاری کند که برای طول تاریخ کشور و انقلاب را بیمه کند.

به گزارش خبرنگار مهر، سردار نامی قائم‌مقام بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس صبح امروز در اولین همایش فراکسیون دفاع مقدس که در مجلس شورای اسلامی برگزار شد با اشاره به اینکه باید توجه بسیاری به نقش ولایت فقیه در مساله دفاع و دفاع مقدس داشته باشیم گفت: رهبر انقلاب با دقتی که داشتند در 3 جنگ موفق بودند و پس از آن مردم با حضور در صحنه پیروز نهایی و سپس نیروهای مسلح در این عرصه ایفای نقش کردند.

وی افزود: شهدای ما کاری کردند که در طول تاریخ بی‌سابقه بود، اگرچه دشمن با پشتیبانی غرب و شرق و ارتجاع منطقه همراه بود نتوانستند یک وجب از خاک این کشور را جدا کنند.

سردار نامی ادامه داد: در دفاع مقدس اولین‌بار که ملت سرافراز توانست کاری کند که برای طول تاریخ کشور و انقلاب را بیمه کند.

وی در ادامه با اشاره به تحولات عظیم در بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس گفت: با عنایتی که فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح سردار فیروزآبادی و نیز معاون فرهنگی ستاد کل نیروهای مسلح سردار جزایری داشته‌اند تغییرات زیادی در این بنیاد ایجاد شد که در اثر آن سازمان‌های جدیدی با عنوان هنری، ادبیات، روحانیت، زنان، سینمایی، پیشکسوتان و اسناد ایجاد شد و به ماموریت‌های این بنیاد اهمیت قابل توجهی داده شد.

قائم مقام بنیاد حفظ و نشر آثار دفاع مقدس با اشاره به اهمیت انتقال فرهنگ جهاد و شهادت گفت: این فرهنگ است که می‌تواند ملتی همچون ملت ایران را سرافراز کند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت راه‌اندازی اردوهای راهیان نور گفت: از اسفند سال 91 تا اسفند سال 92 یک میلیون و 460 هزار نفر از مناطق جنگی بازدید کردند که 9 درصد بازدیدکنندگان خارجی بودند و پیش‌بینی می‌شود که امسال 2 میلیون و 200 هزار نفر از این مناطق بازدید کنند.

سردار نامی با اشاره به اینکه 73 درصد بازدیدکنندگان بین سنین 15 تا 33 سال هستند خاطرنشان کرد: مجلس می‌تواند در این زمینه به خصوص در زمینه ایجاد پارک‌های فرهنگی دفاع مقدس نقش بسزایی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: فرهنگ دفاع مقدس است که می‌تواند ما را در همه عرصه‌ها به موفقیت برساند، امروز اگر جمهوری اسلامی ایران در زمینه‌های نانو، هسته‌ای، فضایی و... موفق بوده برگرفته از دفاع مقدس است.