وزارت دفاع انگلیس دو میلیون پوند به سربازان قربانی تجاوزات جنسی داده است

وزارت دفاع انگلیس در سه سال اخیر در نتیجه ادعاها مبنی بر اینکه به دانشجویان جوان دانشکده افسری تجاوز جنسی شده، بیش از دو میلیون پوند در بازپرداخت‌های خارج از دادگاه پرداخت کرده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه تلگراف، این پرونده‌ها شامل اتهاماتی است مبنی بر اینکه پسران جوان به دانشجویان جوان‌تر و سال اولی دانشکده افسری تعرض جنسی کرده‌اند و یکی از این دانشجویان توسط استادش مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.

براساس آمار و ارقامی که تحت قوانین آزادی اطلاعات به دست روزنامه تلگراف رسیده، در سال 2014 میلادی 8 بازپرداخت در مجموع به مبلغ 544 هزار و 213 پوند به قربانیان ادعا شده پرداخت شده است.

در سال 2012 میلادی یک میلیون و 475 هزار و 844 پوند در پنج قسط و در سال 2013 میلادی 64 هزار و 782 پوند پرداخت شده است.

برخی از این بازپرداخت‌ها مربوط به تعرضات جنسی قدیمی است که علیه افراد بزرگسال در زمان کودکیشان صورت گرفته و دیگر بازپرداخت‌ها مربوط به تعرضات جنسی صورت گرفته در سال‌های اخیر است.

یکی از مادران گفت، گروهی که پسرش عضو آن بود موافقت کرده تا پس از آنکه به وی در تعطیلات آخر هفته دانشجویان دانشکده افسری در منطقه انگلی شرقی واقع در شرق انگلیس تجاوز شد، مبلغ 23 هزار پوند پرداخت کند.

یکی از سخنگویان وزارت دفاع انگلیس گفت: ما به طور جدی به تمام ادعاهای تعرضات جنسی رسیدگی می‌کنیم. سوابق جنایی تمام داوطلبان بزرگسال بررسی می‌شود و کاملا از مسئولیتشان برای حفاظت از کودکانی که در پی تعرض آن‌ها به دنیا آمده‌اند مطلع می‌شوند.

انتهای پیام

کد N648310