/همایش مجلس و دفاع مقدس/

ابوترابی: قدرت نظامی محصول ایمان، و قدرت بازدارندگی است

نيروهاي مسلح

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید به دست‌های پرتوان، اندیشه‌های پربار و ایمان راسخ فرماندهان و کارکنان نیروهای مسلح بوسه زده و به آن افتخار کنیم.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: باید به دست‌های پرتوان، اندیشه‌های پربار و ایمان راسخ فرماندهان و کارکنان نیروهای مسلح بوسه زده و به آن افتخار کنیم.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسن ابوترابی فرد در اولین همایش مجلس و دفاع مقدس، گفت: دفاع مقدس محصول یک اندیشه و برآمده از انقلاب فکری و اعتقادی و آرمان‌های بلند سیاسی است. به همین دلیل ویژگی‌های منحصر بفردی برخوردار است که نمونه‌های آن نه در تاریخ جهان و نه در تاریخ ایران مشاهده نشده است، بلکه در مقطع حیات سیاسی انبیا چنین حرکتی را شاهد هستیم.

نماینده مردم تهران ادامه داد: یک ملت با آرمان الهی و رهبری صالح برآمده از آموزه‌های دینی که بعد از دوران امامت امیرالمومنین حضرت علی (ع) فرماندهی نیروهای مسلح به دست مدیر، مدبر و عالم سپرد و نیروهای مسلح بر اساس اعتقاد خود تحت امر این فرماندهی ایفای نقش کرده و ملت با اعتقاد به جایگاه فرماندهی کل نیروهای مسلح و باور سربازان وی خود را مسئول و در خدمت این حرکت بزرگ مشاهده می‌کنند و کلیه نیروهای متفکر و انقلاب دنیای اسلام حتی در دورترین نقطه جهان خود را در کنار این جبهه می‌بینند.

وی با بیان این‌که ویژگی‌های دفاع مقدس موجب عملکرد خاص نیروهای مسلح شده است، گفت: در هر نبردی اسیر همواره در پی آزادی است اما در تاریخ دفاع مقدس وقتی قطعنامه پذیرفته شد در حالی که فرماندهان عراقی شادی می‌کردند، اسرای ایرانی گریان بودند. وقتی از آنان پرسیده شد که چرا ناراحتید در پاسخ گفتند ما در فکر باز کردن راه قدس بودیم. چنین ویژگی‌هایی رمز پیروزی ایران در دفاع مقدس بود.

وی با اشاره به شایستگی‌های نیروهای نظامی، گفت: به دلیل سرمایه گرانبهای نیروی انسانی تجربیات دفاع مقدس ایمان، انگیزه بالا و باور به اجرای سیاست‌های تعریف شده فرماندهی کل قوا رسالت خود را به شایستگی انجام داده‌اید و ما باید به دست‌های پرتوان، اندیشه‌های پربار و ایمان راسخ فرماندهان و کارکنان نیروهای مسلح بوسه زده و افتخار کنیم.

انتهای پیام

کد N648042