عبدالله ناصری در گفت‌وگو با ایلنا:| 235977

دولت برای توسعه تحزب هنوز اقدام جدی انجام نداده است

سیاست داخلی

با توجه به اینكه پرونده هسته‌ای٬ موضوعی مهم برای دولت یازدهم است٬ دولتمردان باید بدانند اتصال و توازن بین سیاست خارجی و سیاست داخلی اهمیت بالایی دارد و بالانس میان این دو محور باید صورت گیرد.

عضو شورای‌عالی بنیاد باران تاكید كرد: امروزه تحزب جزء اصول مسلم مدرنیته است و گستره آن به میزانی است كه در همه عرصه‌ها بروز پیدا می‌كند و البته ذهن سیاسی جامعه هم به این سمت است.

عبدالله ناصری در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در خصوص ضرورت تحزب در كشور گفت: اینكه ضرورت حزبی شدن چقدر است و حاكمیت تا چه اندازه به این سمت متمایل است٬ باید گفت كه در دوره‌های مختلف به این موضوع توجه شده اما در كل خیلی بدان اشاره ندارند حتی احزاب هم در داخل خود به این مبحث توجه چندانی نشان نمی‌دهند.

این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با اشاره به نقش وزارت كشور در توسعه سیاسی٬ اظهار داشت: در دولت اصلاحات توسعه سیاسی و اجتماعی یك شعار بود و بسترهای آن تا حدودی مهیا شد اما در دولت قبل این موضوع به زمین خورد و پیگیری نشد و مجددا در دولت یازدهم این موضوع جزء شعارهای دولت قرار گرفت. باید دانست كه مجری توسعه تحزب٬ وزارت كشور است و بسترسازی‌هایی صورت داده شده اما واقعیت این است اقدام جدی انجام نشده است.

وی ادامه داد: بیشتر اقدامات وزارت كشور تاكنون تشریفاتی بوده است٬ به طوری كه معاونت سیاسی این وزارتخانه به نوعی هیچ كاری در این مورد صورت نداده است چراكه در دولت قبل، اصولگراها نشان داده‌اند كه در حوزه مسئولیت توسعه فرهنگی، سیاسی و اجتماعی باور قوی وجود ندارد و اصلاَ علاقه‌ای نسبت به این موضوع از خود نشان ندادند.

ناصری با اشاره به گذشت یك سال و نیم از عمر دولت یازدهم ابراز داشت: با توجه به اینكه پرونده هسته‌ای یك موضوع بسیار مهم برای دولت یازدهم محسوب می‌شود، دولتمردان ما باید بدانند كه اتصال و توازن بین سیاست خارجی و سیاست داخلی اهمیت بالایی دارد تا بالانس میان این دو محور صورت گیرد و بتواند روابط بین‌المللی و داخلی را به یكدیگر متصل كند و بهره كافی را در این خصوص ببرند.

عبدالله ناصری در پایان با اشاره به شعار تحزب و توسعه سیاسی كه از شعارهای دولت یازدهم است، خاطرنشان كرد: دولت یازدهم و آقای روحانی باید بعد از گذشت نزدیك به دوسال بتواند در این مدت به فكر توسعه جدی سیاسی باشد و تحزب را به طور جدی دنبال كند.

کد N647864