داعش ظرف 6 ماه در سوریه 2000 تن را اعدام کرده است

سوريه,داعش

دیده بان حقوق بشر سوریه در بیانیه‌ای اعلام کرد که گروه داعش از پایان ژوئن گذشته تاکنون حدود 2000 تن را در سوریه کشته است که نیمی از آن‌ها از اعضای قبیله "الشعیطات" هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، دیده بان حقوق بشر سوریه در این بیانیه اعلام کرد: از بیست و نهم ژوئن گذشته و از زمان برپایی خلافت خودخوانده داعش این گروه حدود 1878 تن را در سوریه کشته است و عملیات کشتار از طریق تیراندازی، سر بریدن یا سنگسار کردن صورت گرفته است.

در این بیانیه آمده است که عملیات کشتار در استان‌های دیرالزور، الحسکه، حمص، حماة، حلب و الرقه بوده است.

به موجب این بیانیه، کسانی که به دست داعش کشته شده‌اند 1175 غیرنظامی هستند که از این میان چهار تن کودک و هشت تن زن و بیش از 930 تن از آن‌ها از قبیله "الشعیطات" هستند که داعش آن‌ها را به دلیل عدم بیعت با این گروه کشته است.

همچنین از بین کشته شدگان 502 تن از افسران و نیروهای نظام سوریه، 120 تن از اعضای خارجی گروه داعش و 80 تن از اعضای جبهه النصره یا گروه‌های مسلح دیگر هستند.

دیده بان حقوق بشر سوریه همچنین اعلام کرد که تعداد واقعی عملیات کشتار توسط داعش بیشتر از تعدادی است که اعلام کرده است اما مشخص کردن آن به دلیل وجود صدها بازداشتی در زندان‌های داعش که سرنوشت آن‌ها مشخص نیست، سخت است.

انتهای پیام

کد N647844