سیاری: رزمایش محمد رسول الله (ص) پیام دوستی و صلح دارد

امير دريادار حبيب‌الله سياري,فرمانده نيروي دريايي ارتش جمهوري اسلامي ايران,رزمايش

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ایران آماده است برای تامین امنیت منطقه با کشورهای همسایه همکاری کند گفت: نیازی به حضور بیگانگان برای تامین امنیت منطقه نیست.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه ایران آماده است برای تامین امنیت منطقه با کشورهای همسایه همکاری کند گفت: نیازی به حضور بیگانگان برای تامین امنیت منطقه نیست.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، امیر دریادار حبیب الله سیاری، هدف از رزمایش محمد رسول الله (ص) را نشان دادن قدرت ایران و ایجاد صلح زیر سایه وحدت اسلامی عنوان کرد و گفت: این رزمایش پیام دوستی و صلح برای کشورهای همسایه در منطقه و حتی کشورهای خارج از منطقه دارد و نشان می دهد که ما برای تامین امنیت منطقه برای خود و با همکاری کشورهای منطقه زیر سایه وحدت اسلامی هستیم.

فرمانده نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران افزود: دریای عمان و تنگه هرمز از مهمترین گذرگاه‌های آبی جهان هستند و اقتصاد جهان از آنها عبور می کند بنابر این این مناطق نیازمند امنیت و ثبات کامل است. ما با برگزاری این رزمایش به همه اعلام می کنیم که مطمئن باشید امنیت در این منطقه برقرار است و کسی نمی تواند آن را بر هم بزند.

به گزارش ایسنا به نقل از العالم، امیر دریادار سیاری گفت: ما با کشورهای حاشیه خلیج فارس مشترکات زیادی بویژه در دریا داریم و ایمان داریم که اگر قدرت نظامی خود را بالا ببریم می توانیم از منافع کشورهایمان دفاع کنیم. این رزمایش و بالا بردن سطح توانایی نظامی، علیه هیچ کشوری نیست بلکه ارسال پیام محبت و دوستی به کشورهای منطقه است. از کشورهای دیگر که با ما مشترکات زیادی دارند انتظار داریم که دستشان را در دست ما بدهند تا زیر سایه وحدت اسلامی به تامین امنیت منطقه بپردازیم.ما نیازی به حضور بیگانگان در منطقه نداریم.

رزمایش مشترک محمد رسول الله(ص) ارتش جمهوری اسلامی ایران در منطقه‌ای به وسعت بیش دو میلیون کیلومتر از شرق تنگه هرمز تا شمال اقیانوس هند از پنج شنبه گذشته آغاز شده است.

انتهای پیام

کد N647795