آیت‌الله صافی:

علمای اسلام، فتنه‌های به‌وجود آمده را خاموش کنند

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني,جريان‌هاي تكفيري

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی گفت: وظیفه همه علمای بزرگ اسلام این است که با درایت کامل، فتنه‌های به وجود آمده اخیر در جهان اسلام را خاموش کرده و جهانیان را با بیانیه‌ها و اعلامیه‌های صلح و دوستی قرآن کریم آشنا سازند.

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی گفت: وظیفه همه علمای بزرگ اسلام این است که با درایت کامل، فتنه‌های به وجود آمده اخیر در جهان اسلام را خاموش کرده و جهانیان را با بیانیه‌ها و اعلامیه‌های صلح و دوستی قرآن کریم آشنا سازند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار هشام قریسه رئیس دانشگاه الزیتونه تونس با اظهار خوشحالی و مسرّت از این دیدار اظهار کرد: بنده از ایام جوانی با دانشگاه الزیتونه و علمای بزرگ آنجا آشنایی داشته و آثار برخی از آنان مثل ابن عاشور را مطالعه کرده‌ام، حتی مکاتباتی بین بنده و ایشان حدود ۶۰ سال قبل صورت گرفته است و امیدوارم که ارتباط بین مراکز علمی مسلمانان استمرار داشته باشد.

وی با اشاره به فعالیت‌های گروه‌های تکفیری و افراطی که از اسلام و معانی بلند آسمانی آن فاصله دارند و در جهل و تاریکی به سر می‌برند، افزود: اینها کسانی هستند که می‌خواهند بین مسلمانان اختلاف انداخته و آنان را از اسلام حقیقی جدا کنند و چهره رحمانی اسلام عزیز را مشوّش و مخدوش نشان دهند.

این مرجع تقلید ادامه داد: در این موقعیت حساس ارتباط بین علمای اسلام و مراکز دانشگاهی لازم است و هر چه بیشتر باید در این مسیر حرکت کرد که پیامبر عالیقدر اسلام و قرآن کریم از ما همین را می‌خواهند.

وی با خواندن اشعاری از دانشمندان مسیحی و نیز دانشمندان بزرگ اهل سنّت گفت: در جایی که بزرگان ادیان دیگر، در عظمت پیامبر گرامی اسلام صلی الله علیه و آله و سلم و اسلام عزیز چنین اشعاری را سروده و واقعیت‌ها را بیان کرده‌اند، چرا ما مسلمانان در مقابل دشمنان با استفاده از تعالیم و دستورات قرآن و پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم با هم متّحد نباشیم و این عظمت را حفظ نکنیم؟

آیت‌الله صافی در پایان این دیدار، برخی آثار خود را به هشام قریسه اهدا و برای وی آرزوی توفیقات بیشتر کرد.

بر اساس این گزارش در این دیدار که حجت‌الاسلام والمسلمین مبلغی نیز حضور داشت، هشام قریسه با ابراز مسرّت و خوشحالی از ملاقات با این مرجع تقلید گفت: ما در ایران خود را غریب نمی‌بینیم. من به نقاطی از ایران که سفر کردم، مردم با اخلاق و با ایمان و مهمان نواز کشور اسلامی شما را دیدم و برایم بسیار جالب و شگفت انگیز بود به طوری که خودمان را جدا از آنها ندانسته و با هم متّحد و هماهنگ می‌بینیم.

وی گفت: ملاقات با شخصیت بزرگی همچون حضرتعالی برای من باعث مباهات و افتخار و بسیار مغتنم است و از اینکه فرصت این ملاقات را برای بنده فراهم کردید، تشکر می‌کنم.

انتهای پیام

کد N647728