تداوم حمله سایبری به اپراتور برق هسته‌ای کره جنوبی

شرکت اپراتور برق هسته‌ای کره جنوبی امروز (یکشنبه) اعلام کرد حملات سایبری علیه بخشی از عملیات‌های غیر ضروری مقر این شرکت انجام شده اما نیروگاه‌های برق هسته‌ای با امنیت به کار خود ادامه داده و در مقابل هر گونه حمله سایبری ایمن هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری رویترز، چو سئوک رییس شرکت برق هسته‌ای و آبی کره اظهار کرد که این شرکت امنیت سایبری خود را طی روزهای اخیر تشدید کرده است.

ویبنا به دلایل امنیتی به جزئیات حملات سایبری ادامه‌دار علیه این شرکت و هر گونه پاسخ داده شده به آن‌ها، اشاره‌ای نداشت.

چو در کنفرانسی خبری گفت: ما نمی‌توانیم اجازه دهیم حملات سایبری عملکرد برق هسته‌ای را متوقف کند.

وی افزود: شبکه بسته مورد استفاده برای عملیات‌های رآکتور هسته‌ای از هر گونه خطوط ارتباطی خارجی جدا و غیر قابل دسترس است و در مقابل حملات سایبری ایمن است. ما به عملیات ایمن سازی نیروگاه‌های هسته‌ای در مقابل هر گونه تلاش برای حمله از جمله حملات سایبری ادامه خواهیم داد.

رییس شرکت برق هسته‌ای کره گفت:‌حملات سایبری علیه مقر شرکت برق هسته‌ای و آبی کره و عملیات‌ها و ساختار اداری آن همچنان ادامه دارند. شرکت برق هسته‌ای و آبی کره که بخشی از شرکت بزرگ نیروی برق کره است دوشنبه هفته گذشته اعلام کرد که سیستم‌های کامپیوتری آن مورد حمله سایبری قرار گرفته اما تنها در این حمله اطلاعات غیر ضروری دزدیده شده است و عملیات‌های رآکتوری در خطر قرار ندارند.

چو سئوک همچنین به دلیل نگرانی‌های به وجود آمده به سبب حملات سایبری و دزدیده شدن اطلاعات، عذرخواهی کرد اما گفت خود نیروگاه‌های هسته‌ای تحت تاثیر این حملات قرار نگرفته‌اند. کره جنوبی 23 رآکتور هسته‌ای دارد که نزدیک به یک سوم از برق این کشور را تامین می‌کنند. در حال حاضر سه رآکتور این کشور به منظور عملیات نگهداری خارج از مدار بوده و یا منتظر تمدید مجوز فعالیت هستند.

انتهای پیام

کد N647479