بررسی بودجه سازمان های وابسته به قوه قضاییه در کمیسیون حقوقی

بودجه 94

نایب رییس کمیسیون حقوقی مجلس گفت که در جلسه امروز این کمیسیون بودجه سازمان های وابسته به قوه قضاییه مورد بررسی قرار گرفت که جمع بندی نهایی سه شنبه آینده اعلام می‌شود.

محمد رزم در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در توضیح جلسه امروز این کمیسیون گفت: معاونین مالی سازمان‌های وابسته به قوه قضاییه با حضور نماینده معاونت نظارت راهبردی ریاست جمهوری امروز در کمیسیون حقوقی حضور پیدا کرده و موارد مرتبط با بودجه این سازمان‌ها مورد بررسی قرار گرفت.

وی با بیان اینکه در این جلسه پیشنهاداتی برای افزایش منابع و درآمد این سازمان ها مطرح شد گفت: پیشنهادات مطرح شده مربوط به سازمان‌های وابسته به قوه قضاییه اعم از وزارت دادگستری،‌ سازمان ثبت، پزشکی قانونی، سازمان بازرسی،‌سازمان تعزیرات حکومتی، قوه قضاییه و سایر سازمان‌ها است.

نایب رییس کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس همچنین گفت که در بررسی اجمالی این موضوع به وضوح روشن است که دولت بودجه سال 94 را در حوزه قوه قضاییه خیلی کم افزایش داده است به طوری که مثلا بودجه سازمان زندان ها تنها 6 درصد افزایش یافته که این سازمان‌ها خواستار افزایش بودجه جهت انجام امور هستند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: بررسی نهایی و اعلام مصوبه کمیسیون در خصوص بودجه سازمان های وابسته به قوه قضاییه جهت ارائه به کمیسیون تلفیق روز سه شنبه هفته آینده (16 دی) اعلام خواهد شد.

انتهای پیام

کد N647301