فلاح:

۹ دی پیوند زمانشناسی مردم را نشان داد

سیاسی

ساری - استاندار مازندران گفت: نهم دی روز پيوند مردم با ولايت و زمان شناسی و وظيفه شناسی امت بود و مردم با راهپيمايی ميليونی، حمايت خود را از انقلاب، اسلام و ولايت فقيه اعلام کردند.

به گزارش خبرگزاری مهر، ربیع فلاح جلودار در نشست فرمانداران استان، ضمن گرامی داشت حماسه نهم دی ماه، بیان داشت: ملت ایران بارها رشد و شعور بالای خود را در مقاطع مختلف و حساس كشور اثبات نمود و از بدو انقلاب تا كنون با زمان شناسی مناسب و وظیفه شناسی، هر وقت كه نظام جمهوری اسلامی به حضور و مشاركت مردم نیاز داشته است با تمام توان برای دفاع از انقلاب، نظام و ولایت فقیه حضور یافت.

استاندار، افزود: نهم دی روز پیوند مردم با ولایت و زمان شناسی و وظیفه شناسی امت بود و مردم عزیز ما با راهپیمایی میلیونی، حمایت خود را از انقلاب، اسلام و ولایت فقیه اعلام نمود و ضمن اثبات دلبستگی خود به انقلاب در مسیر حركت خویش ولایت را مبنا قرار داد و با حضور خود نقشه دشمنان و تحلیل های مادی رسانه ها و بنگاه های خبر پراكنی استعماری را نقش بر آب كرد.

مقام عالی دولت در مازندران، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به این كه دولت تدبیر و امید از همه ظرفیت ها در جهت سازندگی و اعتلای كشور بهره گیری می نماید، یاد آور شد: علیرغم همه مشكلات، عمكرد دولت در بخش های مختلف موفق و مدبرانه بوده است كه این توفیق از جمله در داخل كشور، تعاملات جهانی و وفاق و هم دلی بین قوا و افزایش روح امید در جامعه متجلی است.

استاندار، فرمانداران را ناظران عالی و نماینده ارشد دولت در شهرستان ها دانست و تاكید كرد: فرمانداران در نظارت های میدانی باید جدی تر حضور یابند و برای طرح های مهم و زیر بنایی چون طرح تحول سلامت، تنظیم بازار، جایگاه های سوخت، نانوایی ها و ...به صورت شبانه روزی وقت بگذارند.

فلاح بر مدیریت پیگیر و هماهنگ مدیریت بحران در شهرستان ها تصریح كرد و خاطر نشان ساخت: شهرستان ها، با مدیریت عالیه فرمانداران برای مقابله با حوادث غیر مترقبه باید در آمادگی كامل باشند.

وی با بیان این كه طرح جامع مقابله با سیلاب در مازندران تهیه و ارایه شده است و اعتبار لازم برای مقابله با بحران نیز به استان اختصاص یافته است، یاد آور شد: مهار سیلاب از موضوعات مهم استان است و كلیه اقدامات پیشگیرانه در مقابله با بروز سیلاب از جمله لایروبی انهار و ممانعت از ساخت و سازها در بستر رودخانه ها باید بهنگام صورت گیرد، زیرا بروز سیل در هیچ منطقه ای از مارندران را بجز موارد خاص نمی پذیریم.

استاندار با تاكید بر این كه تمام طرح های فضای سبز باید تا پایان امسال به انجام برسد، افزود: زیبا سازی ورودی شهرها و پاك سازی فضای شهرها در آستانه سال جدید باید به نحو مطلوب انجام شود.

فلاح بر شناسایی وضعیت شهرستان ها در زمینه طرح مشاغل خانگی استان از سوی فرمانداران تاكید كرد و گفت: تفاهماتی در جهت تخصیص اعتبار از صندوق توسعه ملی به بخش گردشگری استان صورت گرفته است.