ادامه حملات سایبری به راکتورهای هسته‌ای کره جنوبی

بنا به اعلام شرکت هسته‌ای کریاهیدرو حملات سایبری به چندین راکتور مختلف کره جنوبی توسط هکرهای ناشناس ادامه دارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ‌و به نقل از رویترز، بنا به اعلام این شرکت با وجود ادامه یافتن حملات سایبری علیه چندین راکتور هسته‌ای کره جنوبی، هم اکنون همه نیروگاه‌های هسته‌ای بدون هیچ مشکلی در حال ادامه فعالیت خود هستند.

چو سئوک، رییس شرکت هسته‌ای کریا هیدرو با تاکید بر این که این شرکت در طول چند روز گذشته و از زمان بروز نخستین حمله سایبری علیه راکتورهای کره جنوبی، در حال به روزرسانی سیستم‌های ایمنی خود بوده است، گفت: ما نمی‌توانیم اجازه دهیم چند حمله سایبری، فعالیت راکتورهای هسته‌ای را متوقف کند.

او ادامه داد:‌ راکتورهای هسته‌ای با وجود هرگونه سوء قصدی مثل حملات سایبری، با حفظ جنبه‌های ایمنی به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

به گزارش رویترز، شرکت هسته‌ای نیمه دولتی کریا هیدرو دوشنبه گذشته اعلام کرد که یکی از سیستم‌های کامپیوتری کنترل راکتورهای هسته‌ای توسط هکر ناشناس مورد حمله سایبری واقع شده، اما اطلاعات به سرقت رفته، اطلاعات مهمی نبوده است.

او هم‌چنین به دلیل بروز نگرانی‌های اخیر در مورد حملات سایبری و نیز انتشار اطلاعات امنیتی راکتورهای هسته‌ای توسط هکر ناشناس از مردم کره جنوبی عذر خواهی کرد.

هم‌اکنون کره جنوبی دارای 23 راکتور هسته‌ای است که حدود یک سوم انرژی مورد نیاز این کشور را تامین می‌کنند.

بنا به دستور دولت کره و شرکت هسته‌ای کریا هیدرو چهارشنبه گذشته تیم‌های تخصصی برای مقابله با هر گونه حمله سایبری علیه تاسیسات هسته‌ای کره جنوبی تشکیل شده‌اند. این اقدام پس از آن رخ داد که هکر ناشناس با نام مستعار «رییس گروه مخالف انرژی هسته‌ای هاوایی» خواستار توقف فعالیت سه راکتور کره جنوبی شد و در صورت اجرا نشدن آن، مقامات کره‌ای را به انتشار اطلاعات بیش‌تر در توییتر و تخریب این سه راکتور هسته‌ای تهدید کرد.

پس از رهگیری ایمیل‌های ارسال شده به شرکت هسته‌ای کریا هیدرو و مشخص شدن این مساله که ایمیل‌ها از شهر نشین یانگ چین «محل سکونت متخصصان سایبری کره شمالی» به این شرکت ارسال شده است، دولت کره جنوبی از چین خواست تا در روند تحقیقات و مشخص شدن مسوول اصلی حملات سایبری به کره جنوبی کمک کند.

این در حالی است که کره شمالی اعلام کرده که در حملات سایبری اخیر هیچ گونه نقشی نداشته است.

انتهای پیام

کد N646909