۱

امام جمعه مشهد: سران فتنه محاکمه شوند

  • ۷بازدید
  • ۱ رای
  • ۰ دیدگاه
9 دي,امام جمعه

امام جمعه مشهد گفت: روزی حصر برداشته می‌شود که سران فتنه محاکمه شوند.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه خراسان، آیت الله سید احمد علم الهدی در بازدید از ششمین نمایشگاه دستاوردهای علمی و پژوهشی حوزه علمیه خراسان که در بنیاد پژوهش‌های حرم مطهر رضوی برگزار شد، توضیح داد: مساله حصر سران فتنه در مقام پیشگیری از جرم است، اما رفع حصر در مقام پیگرد جرم موضوعیت می‌یابد. دستگاه‌های قضایی و مدیریتی به منظور جلوگیری از فتنه و حرکت‌های مقابله با نظام و رهبری، حصر را برای سران فتنه منظور کرده‌اند.

عضو مجلس خبرگان رهبری با بیان اینکه سران فتنه طی 4 تا 5 سال اخیر حرکت‌های ضد نظام را آغاز کرده‌اند، یادآور شد: روزی که حصر برداشته شود آن روز، روز محاکمه سران فتنه خواهد بود.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری ولایت دارد و قادر به اتخاذ هررگونه تصمیمی در خصوص سران فتته هستند. تقاضای عفو در مقام پیگرد جرم معنا دارد نه پیشگیری از جرم.

علم الهدی بیان کرد: حوزه علمیه خراسان در کنار پیشرفت‌هایش، در عرصه‌های نشر و ترویج معارف اسلامی نقش برجسته‌ای دارد و این امر مایه غرور و مباهات ماست. آنچه اهمیت دارد تعالی‌ و حرکت‌های پژوهشی در مدارس حوزه علمیه به ویژه در مقاطع پایه و ابتدایی است. در این مقاطع طلبه‌های جوان و نوجوان به فعالیت‌های نویسندگی و تحقیق روی می‌آورند.

وی خاطرنشان کرد: اگر روند فعالیت‌های پژوهشی ادامه یابد صلابت در حوزه ترویج معارف دینی افزایش خواهد یافت.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.