برگزاری یادواره شهدای قرآنی در روز 9 دی

9 دي

جانشین فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ گفت: دومین یادواره شهدای قرآنی کشور در مصلای بزرگ تهران برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار احمد ذوالقدر در نشست خبری با بیان این‌که فعالیت بسیج گسترده بوده و محدودیتی ندارد، خاطرنشان کرد: از دو سال پیش احساس شد که فعالیت قرآنی باید ارتقا بیابد، بنابراین سلامت قرآن و عترت در سپاه محمد رسول الله ایجاد شد.

وی اظهار کرد: فعالیت قرآنی سپاه محمد رسول الله با نام شهدای شاخص آغاز شده است. امسال دومین همایش قرآنی با نام یادواره سوره‌های صلح با گرامیداشت 9 دی همراه شده است بنابراین ما این دو مراسم را با هم برگزار می‌کنیم.

جانشین فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ در ادامه با بیان این‌که ما بنا داریم از 250 شهید قرآنی یاد کرده و پیوندی میان نسل جوان و شهدا ایجاد کنیم، گفت: سازمان قرآن عترت گروه‌های مختلف را سازماندهی کرده تا هر گروه برای یک شهید قرآن و نماز بخوانند یا در سالگرد تولد آن شهید خدمت خانواده او بروند. ما همچنین مراسم 9 دی را باید تبیین کنیم به همین منظور روز 9 دی در مصلای تهران نشستی با حضور فعالان قرآنی بسیج برگزار می‌شود در واقع با این اقدام این فعالان قرآنی سازماندهی جدیدی پیدا می‌کنند.

ذوالقدر همچنین گفت: در این همایش همه استان‌ها حضور دارند. در سال 88 فضای غبارآلودگی در کشور ایجاد شده بود که توسل به قرآن یکی از راه‌های نورانی کردن جامعه بود. اکنون نیز باید توسل به قرآن توسعه یابد یعنی علاوه بر قرائت قرآن به درک مفاهیم قرآنی بپردازیم. ما با برگزاری نشست‌های فرهنگی و هنری و سیاسی به دنبال تبیین چرایی 9 دی هستیم.

جانشین فرمانده سپاه محمد رسول الله تهران بزرگ در پایان با بیان این‌که نشست طلاب تهران در مصلای تهران در روز 10 دی برگزار می‌شود، گفت: علاوه بر این مراسم حجت‌الاسلام احمد خاتمی در مراسم دیگر در جمع طلاب سخنرانی خواهند کرد.

به گزارش ایسنا، در ادامه این نشست خبری قربانی مسئول سازمان قرآن و عترت سپاه محمد رسول الله با بیان این‌که تاکنون 1145 شهید قرآنی در سراسر کشور شناسایی شده‌اند، گفت: در همایش روز 9 دی از این شهدا تجلیل می‌شود تا فرهنگ ایثار و شهادت به نسل جوان منتقل شود. این همایش در روز 9 دی با حضور 750 نفر از فعالان قرآنی در مصلای تهران برگزار می‌شود. در این مراسم یک ختم قرآن برای هر شهید انجام می‌شود. شعار این همایش هم شهدای قرآنی پرچمدار بصیرت انتخاب شده است.

وی در پایان افزود: رونمایی از تندیس شهدای قرآنی، تجلیل از خانواده‌های شهید قرآنی و شهدا و جانبازان سال 88، انتشار ویژه‌نامه شهدای قرآنی و نمایش 40 فیلم از شهدای قرآنی در صداوسیما از دیگر برنامه‌های سازمان قرآن و عترت است.

انتهای پیام

کد N646493