تابش در تذکر آیین‌نامه‌ای:

چرا نامه محرمانه دیوان محاسبات دست به دست می چرخد

مجلس

روال در دستور کار قرار گرفتن قانونی نبوده است و همچنین برداشت ۴.۱ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی نبوده بلکه از بانک مرکزی برداشت شده است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه گزارش برداشت ۴. ۱ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی بدون تصویب در کمیسیون در دستور کارصحن علنی قرار گرفته است٬ گفت: چرا نامه محرمانه دیوان محاسبات دست در دست می‌چرخد٬ بنده خواهشمندم هیأت رئیسه مجلس این موضوع را در دستور بررسی قرار دهد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی ایلنا؛ محمدرضا تابش در تذکر آیین‌نامه‌ای خطاب به هیأت رئیسه مجلس٬ گفت: خواهشمندم هیأت رئیسه موارد آیین‌نامه را بیشتر مورد توجه قرار دهد. براساس بند ۳ ماده ۲۲۱ آیین نامه داخلی نحوه چگونگی تهیه گزارش‌های دیوان محاسبات را مشخص می‌کند که در تبصره ۲ ذیل ماده مذکور نیز آمده که کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات موظف است گزارش‌های واصله از دیوان محاسبات را بررسی کند و نتیجه آن گزارش‌ها را به مجلس تحویل دهد.

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی افزود: با بیان اینکه حق مجلس در رسیدگی و نظارت محترم است گفت: موضوع اول اینکه گزارش دیوان محاسبات فقط در کمیسیون برنامه، بودجه مطرح شد و مقرر شد که سخنگوی دولت و رئیس کل بانک مرکزی با حضور در کمیسیون توضیحاتی را در این باره ارائه کنند. حال این سوال مطرح است که چطور موضوع مذکور بدون بررسی به عنوان دستور کار در صحن آمده است؟

تابش همچنین این موضوع را مطرح کرد: روال در دستور کار قرار گرفتن قانونی نبوده است و همچنین برداشت ۴.۱ میلیارد دلاری از صندوق توسعه ملی نبوده بلکه از بانک مرکزی برداشت شده است.

این نماینده مجلس افزود: موضوع دیگر که مطرح می‌کنم٬ این است که چطور نامه محرمانه دیوان محاسبات اکنون دست به دست می‌چرخد؟

کد N646182