البشیر: پشت امضای توافقنامه "ندای سودان" سیا و موساد قرار دارند

سودان

رئیس جمهوری سودان در سخنانی موساد و سیا را به دست داشتن در امضای توافقنامه "ندای سودان" که اخیرا میان احزاب مخالف و شورشیان مسلح امضا شد، متهم کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از روزنامه فرامنطقه‌ای الشرق الاوسط، عمرالبشیر، رئیس جمهوری سودان در سخنانی در شرق خارطوم تاکید کرد: پاسخ ما به سکولارها تحکیم شریعت است و مردم سودان علیه دشمنان و همچنین توافقنامه‌های پاریس و "ندای سودان" که موساد (سرویس جاسوسی رژیم صهیونیستی) و سازمان سیا (سازمان اطلاعات آمریکا) آن‌ها را تنظیم کرده‌اند، متحدند.

البشیر گفت: کسانی که خواهان لغو شریعت اسلامی هستند در توهم به سر می‌برند. این سکولارها در واقع خواهان دو دستگی میان نیروهای مسلح و انحلال دستگاه‌های دولتی هستند و سوال ما این است که چه کسی غیر از کشورهای استعمارگر از این مساله سود می‌برد؟

دولت سودان اخیرا ناخرسندی خود را از امضای توافقنامه "ندای سودان" که در سوم دسامبر جاری میان احزاب مخالف و شورشیان در آدیس آبابا امضا شد، ابراز داشت و این اقدام را "خیانت به وطن" دانست.

توافقنامه "ندای سودان" بر اهمیت عدم حکمرانی یک حزب بر یک کشور و تشکیل کشوری که همگان از حق مساوی در آن برخوردار باشند و تکیه بر ابزارهای ارتباط مردمی جهت رسیدن به انتقاضه‌ای در جهت تحقق این هدف تاکید دارد.

همچنین این توافقنامه بر پایبندی به پایان جنگ و درگیری‌ها و ایجاد راهکار فراگیر برای توقف دشمنی‌ها در دارفور، کردفان جنوبی و نیل آبی تاکید دارد.

انتهای پیام

کد N646135